[studia] Uniwersytet Wrocławski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
laiamand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2010, o 14:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: laiamand »

Ok, niedokładnie sformułowałam pytanie. Czy ktoś zna algorytm przydzielania punktów?

Wiem, że np. na PWr nawet jeśli masz super wyniki na maturze, to nie pomoże to w otrzymaniu akademika. Chodzi o to, czy odległość powiedzmy 300km znacząco poprawia szanse, czy kryterium kluczowym i podstawowym są dochody.
informatyk_wroc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2009, o 18:10
Płeć: Mężczyzna

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: informatyk_wroc »

Ponadto jak mam rozumieć spotkane kilkukrotnie stwierdzenie, że matematyka z informatyką są niejako dla wybrańców, tzn. są to studia bardzo wymagające?
Matematyka to nie informatyka i vice versa - studiowanie dwóch osobnych kierunków wymaga przede wszystkim dużego nakładu pracy - nawet jeśli niektóre zajęcia mają podobne nazwy to pełnią zupełnie inna rolę w wykształceniu absolwenta danego kierunku np. na informatyce jest tylko jeden semestr analizy matematycznej oraz ew. drugi tylko dla chętnych, tymczasem zapewne (nie studiowałem matematyki) na matematyce jest to jeden z centralnych tematów rozwijany potem na różne sposoby. Dlatego studiując oba kierunki analizę matematyczną trzeba wybrać na matematyce, z kolei np. programowanie na informatyce itd.

Osobną sprawą jest studiowanie jednego z kierunków i wybieranie niektórych zajęć na tym drugim.

Tak czy inaczej myślę, że oba kierunki na UWr, nawet każdy z osobna, dają możliwość zarówno "skoku w nadprzestrzeń" dla chętnych, jak i zdobycia rzetelnego wykształcenia w danej dziedzinie dla pozostałych.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34348
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5204 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

laiamand pisze:Ok, niedokładnie sformułowałam pytanie. Czy ktoś zna algorytm przydzielania punktów?
Algorytmu nie znam, ale sądząc z wniosku głównym (jedynym?) kryterium jest kryterium dochodowe.

JK
laiamand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2010, o 14:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: laiamand »

Czy znany jest już program Dni Otwartych na Wydziale Matematyki? Na stronie go nie znalazłam, a konkurencja w postaci UJotu nie śpi i bombarduje promocją ze wszystkich stron.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34348
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5204 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Jasne, już umieszczam. Trochę się zagapiłem przez tą rekrutację śródroczną.

JK-- 26 lutego 2010, 23:51 --Zapraszam zatem 20 marca na godz. 10:15 do Instytutu Matematycznego UWr na Dzień otwarty.
W planie m.in. wykład aktuariusza i naszego pracownika, dr. Pawła Kawy pt. Wzór na życie, czyli opowieści aktuarialne.

Program można znaleźć .

Zapraszam!

JK
waral
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2009, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Katowice
Pomógł: 3 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: waral »

czy wiadomo coś o progu na matematykę i informatykę w zeszłym roku?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34348
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5204 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

W zeszłym roku przyjęto wszystkich chętnych, zarówno na matematykę, jak i na informatykę. Czasami wymagało to od kandydatów cierpliwości - na matematyce potrzebne były dwie tury rekrutacji, na informatyce trzy. Potem była jeszcze rekrutacja wrześniowa na oba kierunki.

JK
waral
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2009, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Katowice
Pomógł: 3 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: waral »

Dziękuję.
Jeszcze jedno pytanie. Mam taki ambitny plan, żeby studiować informatykę i matematykę teoretyczną jednocześnie na UWr. Jak się już dowiedziałem, trzeba się dostać na informatykę, następnie napisać podanie na matematykę itd. Natomiast chciałbym się dowiedzieć, jak ciężkie w rzeczywistości będzie to połączenie? :>
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34348
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5204 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

[quote="waral"Natomiast chciałbym się dowiedzieć, jak ciężkie w rzeczywistości będzie to połączenie.[/quote]
Jest ciężkie, co nie znaczy oczywiście, że niewykonalne - znam osoby, które tak robią. Znam tez osoby, które zaczynają dwa kierunki, a po bliższym rozeznaniu wybierają ten, który im bardziej odpowiada.

Trudność polega na tym, że jest sporo wymagających przedmiotów (na obu kierunkach). Ale oczywiście nikt nie jest w stanie ocenić, jak Pan odnajdzie się w tej sytuacji. Być może świetnie.

Proponuję popytać studentów na forach studenckich:
matematycznym:
i informatycznym:

Kod: Zaznacz cały

http://ii.yebood.com/


JK
informatyk_wroc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2009, o 18:10
Płeć: Mężczyzna

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: informatyk_wroc »

Na UWr właśnie otwarto studia inżynierskie z informatyki. Studenci przyjmowani są na kierunek informatyka, do końca 5 semestru mogą zdecydować czy chcą skończyć studia jako licencjaci (po 6 semestrze) czy inżynierowie (po 7 semestrze). Aby zostać inżynierem trzeba zaliczyć kilka dodatkowych przedmiotów (m.in. fizykę, podstawy elektroniki, elektrotechniki i miernictwa), które na studiach licencjackich nie są obowiązkowe.

Więcej:
sadjoe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2010, o 16:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: /dev/null

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: sadjoe »

Witam, jestem obecnie studentem PG. Jednak ze względów finansowych będę musiał zrezygnować ze studiów. Nie chciałbym tracić roku, stąd moje pytanie będzie tyczyło się rekrutacji środsemestralnej przeprowadzanej na UWr. Widzę że jest tu kilka osób które studiują na UWr, więc liczę na ich pomoc. Uprzedzam wszystkie informacje które zostały zamieszczone na stronie wydziałów już znam.
A więc do rzeczy:
Jako że słyszałem o rekrutacji środsemestralnej przeprowadzanej na UWr, chciałbym dowiedzieć się kiedy zaczyna się okres rejestracji kandydatów (nie chciałbym 'przespać' sprawy), po za tym słyszałem że w 2011r. rekrutacja będzie odbywała się na kierunki matematyka i informatyka. Interesuje mnie tylko i wyłącznie informatyka, czy są to studia dzienne, publiczne ?
Jak jest z programi, w tym roku wcale nie było trudno załapać się na PG ? Czy obowiązuje ten sam przelicznik co dla abiturientów przystępujących do rekrutacji w lipcu ?
Czy istnieje możliwość ubiegania się w lutym o miejsce w akademiku ?
I ostatnie pytanie, które bezpośrednio nie tyczy się uczelni, niezależnie od tego jak sytuacja się rozwinie, chciałbym powrócić na PG nie tracąc roku. Czy po zakończeniu pierwszego roku na UWr, istnieją jakiejkolwiek szanse na powrót na Politechnikę lub na inną uczelnie (w grę wchodzi jeszcze jedna opcja, jeżeli trzeba podam dokładnie o jaką uczelnie mi chodzi) przeskakując na drugi rok ? Liczę się z tym, że o ile istnieje, taka możliwość, czekają mnie egzaminy ale jeżeli jest choć cien nadziei podejmę próbę.

Za wszystkie odpowiedzi które nie będą mnie tylko odsyłały do stron uczelni, z góry dziękuję ! :)
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34348
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5204 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

sadjoe pisze:Jako że słyszałem o rekrutacji środsemestralnej przeprowadzanej na UWr, chciałbym dowiedzieć się kiedy zaczyna się okres rejestracji kandydatów (nie chciałbym 'przespać' sprawy), po za tym słyszałem że w 2011r. rekrutacja będzie odbywała się na kierunki matematyka i informatyka. Interesuje mnie tylko i wyłącznie informatyka, czy są to studia dzienne, publiczne ?
Nie było i nie ma rekrutacji śródrocznej na informatykę. Rekrutacja śródroczna dotyczy tylko kierunku matematyka. Nie wiem zatem, skąd biorą się takie pogłoski. Jeżeli mimo tego chcesz znać odpowiedzi na inne pytania, to daj znać.

JK
sadjoe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2010, o 16:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: /dev/null

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: sadjoe »

To trochę dziwne. Daje sobie głowę uciąć, że na stronie której adresu na razie nie znalazłem (może wrzucę potem) była informacja że rekrutacja odbywa się na matematykę i informatykę. Wyglądała na jakąś stronę wydziałową.
No nic.
Jeżeli byłbyś tak uprzejmy to prosiłbym o odpowiedź na pozostałe pytania. Oprócz tego jeżeli faktycznie nie ma rekrutacji środrocznej na informatykę to chciałbym się dowiedzieć czy wybierając matematykę mam możliwość chociaż w jakimś stopniu mieć namiastkę informatyki. Jeśli tak, to jak najbardziej jestem zainteresowany odpowiedziami na wcześniejsze pytania.

Wiem że nie jest to odpowiedni wątek, jednak jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę tyczącą się rekrutacji śródsemestralnych dla abiuturientów na studia I stopnia, publiczne na kierunku informatyka to chętnie posłucham.
Wiem że PW organizuje takową rekrutację jednak ten przelicznik który stosuje nie jest za bardzo korzystny dla mnie.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34348
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5204 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

sadjoe pisze:To trochę dziwne. Daje sobie głowę uciąć, że na stronie której adresu na razie nie znalazłem (może wrzucę potem) była informacja że rekrutacja odbywa się na matematykę i informatykę. Wyglądała na jakąś stronę wydziałową.
Z głową trzeba ostrożnie, zawsze może się przydać później. Na wydziałowej nic takiego nie ma, na instytutowej (Instytutu Matematycznego) też nie, bo tę ja prowadzę.
sadjoe pisze:Jeżeli byłbyś tak uprzejmy to prosiłbym o odpowiedź na pozostałe pytania. Oprócz tego jeżeli faktycznie nie ma rekrutacji środrocznej na informatykę to chciałbym się dowiedzieć czy wybierając matematykę mam możliwość chociaż w jakimś stopniu mieć namiastkę informatyki.
Na początku masz samą matematykę, potem możesz wybrać specjalność "Matematyka z informatyką" albo starać się o przyjęcie na informatykę (w osobnej rekrutacji albo jako drugi fakultet).
sadjoe pisze:Jeśli tak, to jak najbardziej jestem zainteresowany odpowiedziami na wcześniejsze pytania.
Terminy: luty 2011. Jak tylko będą znane szczegóły, to pojawią się tutaj:

Progi: w zeszłym roku przyjmowaliśmy osoby, mające 50% z rozszerzenia z matematyki. Chcielibyśmy, by w tym roku było podobnie, ale to zależy od liczby chętnych i ich poziomu (ogólnie: im więcej chętnych, tym potencjalnie wyższy próg). Punktacja zależy też trochę (ale nie kluczowo) od innych przedmiotów:

Powrót: To, czy istnieje szansa powrotu na PG zależy od PG, a nie od nas, więc tam powinieneś się pytać.

Akademik: sprawdzę.

JK
sadjoe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2010, o 16:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: /dev/null

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: sadjoe »

Źle się wyraziłem, wydziałowa która nie była 'postawiona' na uczelnianym serwerze. Z tymi prowadzonymi przez Pana/Ciebie już się zaznajomiłem.
albo starać się o przyjęcie na informatykę (w osobnej rekrutacji albo jako drugi fakultet).
Można trochę sprecyzować ? Powiem szczerze że interesuje mnie tylko informatyka, zdaję sobie sprawę (widzę nawet po PG), że pierwszy rok to praktycznie sama matematyka z jakimiś elementami programowania.
Zależy mi na tym żeby nie tracić roku, po prostu tak jakoś wyszło że nie mam szans na utrzymanie się finansowo.
Wiem że może zabrzmi to jak pobożne życzenie, ale chciałbym po prostu spróbować gdzieś 'zahaczyć' się na pół roku a następnie spróbować przeskoczyć na drugi rok np. na PG, ewentualnie jakąś warszawską uczelnie.
Narazie nie słyszałem o takich kombinacjach, do uczelni bezpośrednio nie mam co się zwracać skoro nie jestem pewien czy będę miał okazję studiowania na UWr lub innej uczelni.
Ostatecznością jest zostanie na UWr na okres trzech lat i przystąpienie do rekrutacji na studia II stopnia.

Narazie przeglądałem oferty PWr, WSB ale Politechnika odpada dlatego że nie rekrutują na informatykę, o WSB nie słyszałem pochlebnych opinii. Może nie będę śmiecił w tym wątku i założę oddzielnym.
Tymczasem dziękuję za udzielone odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ