Pytanko odnośnie Analizy matematycznej i algebry liniowej / Rachunku prawdopodobieństwa i statystyka

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
igontar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2021, o 09:33
Płeć: Mężczyzna
wiek: 24

Pytanko odnośnie Analizy matematycznej i algebry liniowej / Rachunku prawdopodobieństwa i statystyka

Post autor: igontar »

Witam mianowicie mam warunek z analizy matematycznej i algebry liniowej, dodatkowo muszę zdać rachunek prawdopodobieństwa i statystykę na warunkowo wyższym semestrze i tutaj pytanie jest szansa to ogarnąć tak by zdać na 3, będąc średniakiem z matmy?

I przede wszystkim co z matematyki dyskretnej musiał bym powtórzyć, do analizy i algebry, rachunku praw. i statystki, to z kursu etrapeza:
a tutaj spis wymagań z szkoły, gdyby ktoś mógł swoim doświadczonym okiem spojrzeć byłbym mega wdzięczny:

Kod: Zaznacz cały

https://wsti.pl/files/przedmioty/MAT.pdf


Wprowadzenie do zbiorów. Podstawowe pojęcia
Działania na zbiorach (algebra zbiorów). Dowody i tożsamości. Diagramy
Iloczyny kartezjańskie
Funkcje. Wprowadzenie
Funkcje złożone
Funkcje odwrotne
Elementy ciągów. Notacja
Wprowadzenie do logiki
Tabele i spójniki logiczne. Przypisywanie wartości zdaniom złożonym
Tautologie
Metody dowodzenia twierdzeń
Schematy wnioskowania

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2021, o 14:37 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zły dział.
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Pytanko odnośnie Analizy matematycznej i algebry liniowej / Rachunku prawdopodobieństwa i statystyka

Post autor: Ponury123 »

Nie rozumiem po co chcesz powtarzać materiał z matematyki dyskretnej skoro zależy Ci na poprawieniu analizy i algebry, rozsądniej było by powtarzać materiał z tych dwóch przedmiotów, nie uważasz? Trochę chaotycznie to wszystko napisałeś, ale rozumiem, że do zdania masz analizę, algebrę i statystykę, oraz obawiasz się czy jesteś wstanie to zdać na 3. Mówiąc krótko, na wspomnianym etrapezie są kursy z tych trzech przedmiotów, przerób je wszystkie i opanuj to ocena 3.0 powinna być jak najbardziej osiągalna.
igontar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2021, o 09:33
Płeć: Mężczyzna
wiek: 24

Re: Pytanko odnośnie Analizy matematycznej i algebry liniowej / Rachunku prawdopodobieństwa i statystyka

Post autor: igontar »

Może owszem, chaotycznie to napisałem, w każdym razie pierwszy semestr zdałem rok temu i musiałem wyjechać z kraju teraz niestety nieudało się zdać analizy, i matematykę dyskretną tylko kojarzę, jakie tematy musiał bym powtórzyć?
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Pytanko odnośnie Analizy matematycznej i algebry liniowej / Rachunku prawdopodobieństwa i statystyka

Post autor: Ponury123 »

Mi zdaję się coś umyka. Matematykę dyskretną masz zdaną? Jeśli tak, to nie rozumiem po co chcesz powtarzać materiał z tego kursu w kontekście poprawy analizy matematycznej. To trochę tak jakbyś spytał: muszę poprawić programowanie obiektowe, co powinienem powtórzyć z adresacji sieci.
igontar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2021, o 09:33
Płeć: Mężczyzna
wiek: 24

Re: Pytanko odnośnie Analizy matematycznej i algebry liniowej / Rachunku prawdopodobieństwa i statystyka

Post autor: igontar »

Może mało konkretnie, przepraszam, mianowicie co będzie coś mi potrzebne z matematyki dyskretnej do analizy bądź rachunku?
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Pytanko odnośnie Analizy matematycznej i algebry liniowej / Rachunku prawdopodobieństwa i statystyka

Post autor: Ponury123 »

Nic.

Edit: No dobra, może nic, to za dużo powiedziane, coś tam może się powtórzyć, szczególnie na prawdopodobieństwie. Jednak nie skupiałbym się na powtórce materiału z matematyki dyskretnej tylko na bieżąco przerabiał materiał z analizy, algebry i rachunku prawdopodobieństwa. Tak jak pisałem, etrapez ma filmiki z tych zagadnień, studenci z całej Polski je oglądają i dają radę zdać więc i Tobie proponuję taką taktykę. Oczywiście jeśli chcesz możesz przerobić sobie również matematykę dyskretną od nowa, nie zaszkodzi, pytanie jak tam z czasem.
ODPOWIEDZ