Matematyka finansowa i ubezpieczeniowa PW

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
michal1602
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2021, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21

Matematyka finansowa i ubezpieczeniowa PW

Post autor: michal1602 » 7 sie 2021, o 16:02

Hejka,
jestem studentem 3 roku matematyki na UMCS. Za rok idę na studia magisterskie i po dużych przemyśleniach stwierdzam, że chciałbym iść w kierunku finansowym. Chciałbym kontynuować naukę na studiach II stopnia na Politechnice Warszawskiej - Matematyka w Ubezpieczeniach i Finansach.
Czy mógłby ktoś opowiedzieć o procesie rekrutacji - jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna, nadrabianie zaległości z licencjatu. Czy prowadzący później "zwracają uwagę" na to, że studia I-go stopnia ukończyło się na innej uczelni? Miło by było usłyszeć tez coś na temat prowadzonych przedmiotów, prowadzących, własnych odczuciach.
Czy studiując na MUF-ie 'praca sama nas znajdzie' (zakładając, ze do studiów się pochodzi na poważnie)? Jakie przedmioty obieralne warto wybierać i w jakim kierunku się kształcić? Gdzie tak właściwie można pracować po takim kierunku i na czym ta praca polega? Na jakie zarobki można liczyć? Czy ogólnie Waszym zdaniem warto iść w kierunku finansowym? A może lepiej wybrać UW?

Pozdrawiam.
Rekrutacja Instytut Matematyczny, Uniwersytet Wrocławski (gif)

ODPOWIEDZ