[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Historia, regulamin, zadania i oceny Konkursów oraz Ligi prowadzonej na Forum.
Awatar użytkownika
DEXiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1174
Rejestracja: 17 lut 2005, o 17:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 69 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: DEXiu »

Heh. Arek ja nie mam zamiaru się babrać w TeX-u tylko sobie wordowskim edytorem równań będę pisał (chyba) Tylko boję się, że po prostu zwątpię po tym, jak będę się użerał z pisanie w ten sposób rozwiązań na OM ??:

Swoją drogą (sorry za off-top) zna ktoś jakieś dobre, praktyczne narzędzie (program) do wygodnego (a przynajmniej wygodniejszego niż w/w wordowsi Equation editor) pisania działań i formuł matematycznych? Najlepiej gdyby był darmowy, ale płatne też wchodzą w grę (orientacyjna cena mile widziana)
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: liu »

Scientific Notebook czy jakos tak

PS to mój 666 post na tym forum;)
Awatar użytkownika
boo007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 18 cze 2006, o 23:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: UWr
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 11 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: boo007 »

Kartka(najlepiej od drukarki) + długopis + skaner Jest praktyczne, wygodniejsze i darmowe, ale można czasami mieć problemy z odpowiednią czcionką.
Awatar użytkownika
Arek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1729
Rejestracja: 9 sie 2004, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: Arek »

Hmmm... g przedstawiał mi interesującą idee stworzenia nowego użytkownika np. o nicku Liga Zadaniowa, tak, byście mogli wysyłać mu rozwiązania na PW... Dzięki temu możnaby korzystać z forumowego TeX-a. Pomysł ten ma moim zdaniem kilka wad, wstępnie też został odrzucony, ale... po przemyśleniu sprawy stwierdzam, że można go choć poddać dyskusji tutaj... Jeżeli rzeczywiście miałoby to dla Was stanowić ułatwienie znaczne, a przynajmniej - życzylibyście sobie tego bardziej niż pisania maili, da się to zaaranżować...

To, co mnie trochę razi w tym pomyśle to:

- o ile maila można wysłać jednego ze wszystkimi rozwiązaniami, o tyle PW ze wszystkimi byłoby problematyczne... wtedy raczej życzyłbym sobie, by każdy wysyłał pojedyncze rozwiązanie w pojedynczym PW... obawiałbym się wówczas zamieszania pewnego... z pewnością musiałaby obowiązywać dalej zasada "pierwsze rozwiązanie się liczy" by uniknąć bałaganu...

- geometria... zamierzam dać zadania geometryczne i obawiam się troche o jakość rozwiązań pisanych w naszym forumowym wydaniu... nie wspominając o ewentualnych rysunkach...

- nasz TeX wciąż nie jest wspaniały, być może pojawią się jeszcze prace nad jego usprawnieniem...

No ale z drugiej strony:

Nasz hipotetyczny użytkownik Liga Zadaniowa mógłby mieć swojego maila: konkurs@matematyka.pl, czy jakiegoś tam po prostu... i każdy miałby wybór - albo "jeden mail" albo od 1 do 6 PW z pojedynczymi rozwiązaniami.

---

Proszę zatem o komentarz na temat tego pomysłu, zwłaszcza zgłoszoną już "13"
Marcin88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2006, o 12:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Pomógł: 25 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: Marcin88 »

Jestem nowym użytkownikiem, ale i ja chętnie bym się zapisał
Awatar użytkownika
Sir George
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1145
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 10:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Konopii
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 203 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: Sir George »

Arek pisze:każdy miałby wybór - albo "jeden mail" albo od 1 do 6 PW z pojedynczymi rozwiązaniami
Ja jestem za takim rozwiązaniem (ew. z opcją o wcześniejszym zadeklarowaniu się jakim sposobem będą przychodzić rozwiązania)


Arek: Czy przysyłając rozwiązania mailem chciałbyś, aby każde zadanie było w osobnym pliku? (Moim skromnym zdaniem może to ułatwić sprawdzanie....)
Awatar użytkownika
gaga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: 6 lut 2006, o 19:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 32 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: gaga »

też jestem za takim rozwiązaniem:-)
Awatar użytkownika
DEXiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1174
Rejestracja: 17 lut 2005, o 17:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 69 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: DEXiu »

To ja będę w opozycji i powiem: przeciw jakoś nie mam zaufania do PW i forumowego TeXu. Poza tym - tak jak mówi Arek - zrobi się bałagan i zamieszanie. Także zostaję przy mailu.

P.S. Marcin88 witamy w drużynie
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: Calasilyar »

to jeszcze jeden i ruszamy

ja również uważam, że układ: jeden termin - jeden mail będzie najlepszy, a nie ma co bawic się w PW, bo to się tylko "bałagan i zamieszanie" zrobi ...
Awatar użytkownika
gaga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: 6 lut 2006, o 19:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 32 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: gaga »

Może i tak,ale jak ktoś taki jak np.ja jest średnio "zinformatyzowany",wysyłanie wiadomości na PW,byłoby dużym ułatwieniem.Poza tym jestem za tym,że jak ktoś chce to niech wysyła na maila,a jak ktos woli to na PW.
Awatar użytkownika
robert179
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 24 lip 2005, o 16:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 13 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: robert179 »

Ja bym spróbował .
Awatar użytkownika
juzef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 890
Rejestracja: 29 cze 2005, o 22:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 66 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: juzef »

Marcin88, czy ty jesteś ten Marcin?
Awatar użytkownika
Arek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1729
Rejestracja: 9 sie 2004, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: Arek »

Ok, mamy zatem 15:

1. mol_ksiazkowy
2. DEXiu
3. gaga
4. neworder
5. Calasilyar
6. diablevert
7. Twarz
8. Roman567
9. el_doopa
10. faustus
11. Sir George
12. boo007
13. qsiarz
14. Marcin88
15. robert179

Informuję:

Trwają wciąż wakacje i jako jeden z wielu, wywalczyłem sobie prawo do skorzystania z nich w pełnej - trzymiesięcznej formie Stąd też od 23.08 będę na forum nieobecny, lub obecny niezwykle rzadko - co najmniej do pierwszych dni września.

Zadania na wrześnień zostaną zatem wyjątkowo opublikowane wcześniej, bo już w poniedziałek 21.08 przed południem. Termin przysyłania rozwiązań pozostanie niezmieniony - do końca dnia 15.10. Forma - póki co zgodnie z ustaleniami - mail.

Jeżeli komuś BARDZO przeszkadzać będzie perpektywa pisania rozwiązań, może zgłosić ten fakt do mnie na PW, wówczas umówimy się w sprawie ewentualnego przesłania rozwiązań z wykorzystaniem forumowego TeX. Obowiązującą formą będzie jednak wysyłanie rozwiązań tak, jak opisano to w Regulaminie Ligi.
Awatar użytkownika
g
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1552
Rejestracja: 21 sie 2004, o 16:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 59 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: g »

Arek pisze:- o ile maila można wysłać jednego ze wszystkimi rozwiązaniami, o tyle PW ze wszystkimi byłoby problematyczne... wtedy raczej życzyłbym sobie, by każdy wysyłał pojedyncze rozwiązanie w pojedynczym PW...
bez przesady, jak kazdy nadesle po 3 rozwiazania, to sie na maksimum 2 ekranach zmiesci.
Arek pisze:- geometria... zamierzam dać zadania geometryczne i obawiam się troche o jakość rozwiązań pisanych w naszym forumowym wydaniu... nie wspominając o ewentualnych rysunkach...
kazdy rysunek mozna opisac w 5 zdaniach, a narysowac go sobie mozesz sam. ewentualnie ktos ci moze wrzucic na jakis darmowy host i podac linka - rozwiazanie nie powinno przekroczyc standardowej dlugosci.
Marcin88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2006, o 12:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Pomógł: 25 razy

[dyskusja] Zawody Matematyki.pl

Post autor: Marcin88 »

juzef to zależy, o którego Marcina Ci chodzi
ODPOWIEDZ