Książka do samodzielnej nauki matematyki wraz z dedukcją pojęć.

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
KrzysztofPol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2022, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
wiek: 40
Podziękował: 1 raz

Książka do samodzielnej nauki matematyki wraz z dedukcją pojęć.

Post autor: KrzysztofPol »

Witam serdecznie,

Poszukuję książki do samodzielnej nauki matematyki, która zawierałaby metodologię (krok po kroku) wyprowadzania wzorów, pojęć matematycznych.

Strasznie denerwowało mnie w szkole średniej i również na studiach technicznych, że bardzo dużo pojęć matematycznych, wzorów, zależności są umieszczane w podręcznikach bez podania dedukcyjnego jej wyprowadzania.

Coś na zasadzie wiary bo tak jest i koniec. Nie ukrywajmy tego, że w dalszym ciągu tak wygląda nauka w szkole, czy na studiach. Masz się nauczyć na pamięć na egzamin, bo wykładowca/ nauczyciel nie ma czasu na dokładne wyjaśnienie problemu, a Ty nie masz czasu, bo zaraz kolejne zajęcia idą. A mnie chodzi, o dogłębne zrozumienie z czego to wynika, dlaczego jest tak a nie inaczej.

Mój cel: zrozumieć, samemu nauczyć się wyprowadzać wzorów np. dla logarytmów, zależności trygonometrycznych, zrozumieć dokładnie funkcje, granice funkcji, wyprowadzać pola powierzchni, wzory na objętość kuli (rachunek różniczkowo-całkowy).

Interesuje mnie zakres szkoły średniej do rachunku różniczkowo-całkowego. Najlepiej podręcznik i kilka zbiorów zadań.

W późniejszym etapie, chciałbym jeżeli moje zdolności poznawcze na to pozwalają rozwinąć u siebie matematyczne myślenie, więc jeżeli macie jakieś wartościowe pozycję również proszę o rekomendację.

Nie idę na żadne studia. Chcę powtórzyć pewien zakres matematyki, ponieważ widzę, że mam braki w swojej wiedzy i chciałbym to nadrobić tylko dla siebie.

Z góry dziękuję za pomoc.
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7910
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1670 razy

Re: Książka do samodzielnej nauki matematyki wraz z dedukcją pojęć.

Post autor: janusz47 »

Henryk Pawłowski. MATEMATYKA 1, 2, 3 + ZBIÓR ZADAŃ 1,2,3 ZAKRES ROZSZERZONY. PODRĘCZNIKI. Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON Gdynia 2003.

Aleksander Błaszczyk Sławomir Turek MATEMATYKA Od podstaw do elementów matematyki wyższej. Wydawnictwo PWN SA. Warszawa 2015.
ODPOWIEDZ