Materiały na temat Algebry Liego

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
student_matematyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 maja 2020, o 20:28
Płeć: Mężczyzna
wiek: 22
Podziękował: 3 razy

Materiały na temat Algebry Liego

Post autor: student_matematyk »

Witam!

Nie wiem czy w dobrym forum jestem, jakby co przepraszam.

Szukam dobre materiały dotyczące Alebry Liego. Wykładowca nie potrafi nam wytłumaczyć, czyta dosłownie to co w skrypcie jest napisane bez wyjaśnienia jakiejś głębszej intuicji i motywacji za tym.

Wiem jedynie że ma związek z Zwyczajnymi Równaniami Różniczkowymi i ma ułatwić rozwiązywanie ich (poprzez jakieś "metody symetryczne")

Czy ktoś może mi polecić jakieś materiały dotyczące tego? Może być po angielsku. Książki, PDFy, YouTube, cokolwiek. Na własną rękę próbowałem znaleźć jednak ciężko coś adekwatnego do wykładu znaleźć.

Dotychczas na wykładzie było: Grupy, Grupy jednoparametrowe transformacji, generator infinitesimalny lokalnej grupy Liego, pierwsze fundamentalne twierdzenie Liego, współrzędne kanoniczne, inwariancje grupy Liego, mapowanie wykładniczne, algebra Liego infinitesimalnych generatorów, teoria prolongacji oraz kryterium inwariancji

(nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem, bo wykłady są po angielsku, więc w sumie gdyby materiały byłyby po angielsku to jak najbardziej na plus)

Dziękuję
ODPOWIEDZ