Samodzielna nauka matematyki rozszerzonej

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
hubris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2019, o 14:56
Płeć: Kobieta
wiek: 19

Samodzielna nauka matematyki rozszerzonej

Post autor: hubris »

Jestem na pierwszym roku studiów humanistycznych, także w liceum miałam podstawową matematykę, co zaczyna doskwierać memu ego. Od jakiegoś czasu zaczęłam się interesować ekonomią, rozważam nawet jej studiowanie jako dodatkowy kierunek, lecz moje braki matematycznych umiejętności i wiedzy dość szybko oczywiście zaczęły mi przeszkadzać. Matura podstawowa na 80%, nie jest źle, ale wybornie również nie. Nie ma sensu dla mnie wypożyczanie książek o matematyce wyższej dla tych, którzy pretendują lub dopiero co dostali się na pierwszy stopień studiów ekonomicznych/finansów itp., bo i tak niewiele z nich rozumiem. Sensowne powinno być kupno zwykłych repetytoriów do matury rozszerzonej i nadrobienie zaległości czy może istnieje jakaś książka, co całkowicie wprowadza do podstaw algebry liniowej, analizy matematycznej itp.?
Awatar użytkownika
dawid.barracuda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1766
Rejestracja: 11 paź 2009, o 19:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfice\Warszawa
Podziękował: 480 razy
Pomógł: 94 razy

Re: Samodzielna nauka matematyki rozszerzonej

Post autor: dawid.barracuda »

Wprowadzenie do podstaw analizy matematycznej to np. Krysicki i Włodarski "Analiza matematyczna w zadaniach". Każdy rozdział to wprowadzenie i rozwiązane przykłady, a potem zadania do rozwiązania samodzielnie z odpowiedziami na końcu.
Pierwsze jednak co mi przyszło do głowy czytając tytuł to to, że chcesz napisać rozszerzoną matematykę. Czytając treść posta jestem skonfundowany, bo na końcu odniosłem wrażenie, że chcesz się dostać na ekonomię bez matury rozszerzonej z matematyki.
Jaki masz więc plan?
ODPOWIEDZ