[nauka] Książki/kursy informatyczne

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
MlodyMatematykAmator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 23 mar 2019, o 17:45
Płeć: Mężczyzna
wiek: 19
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 16 razy

[nauka] Książki/kursy informatyczne

Post autor: MlodyMatematykAmator »

Witam!

Za 2 miesiące planuję podjąć studia informatyczne na UW. Z prawdziwą informatyką miałem jak dotąd niewiele styczności, więc chciałbym zapytać o literaturą wartą uwagi.

Głównie zależy mi na książce/kursie, która nauczy mnie informatycznego, algorytmicznego myślenia. Kumpel, który również studiował informatykę na UW, przy dużej ilości pracy nie miał problemów z żadnym przedmiotem matematycznym, jednak mówił, że początkowo właśnie kompletnie nie mógł przestawić się na informatyczne myślenie - programowanie (na początku jest tam w C) szło mu katastrofalnie.

Oprócz informatycznego sposobu myślenia dobrze by było gdybym mógł się trochę podszkolić właśnie w języku C. Może uda się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2019, o 21:32 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Re: [nauka] Książki/kursy informatyczne

Post autor: xxDorianxx »

Potrafisz jakiś język programowania? Jeśli nie to może to odpowiedni moment żeby zacząć się go uczyć! Nie wiem jaki język będziesz miał na początku na zajęciach. Polecam przykładowo c/c++ i do tego kurs z kanału "pasja informatyki" i tego jakiś podręcznik z tym językiem związanym. Do treningu polecam stronę polski spoj. Możesz sobie zakupić również jakiś podręcznik do algorytmiki. Przy tym wszystkim nie zapomnij złapać jakiś podręcznik do analizy matematycznej, żeby w czasie wolnym od programowania jakieś całki dla relaksu przeliczyć.
Polecane linki i inne:
SPOJ: https://pl.spoj.com/
Książka do c++: Język C++. Szkoła programowania.
Książka do algorytmiki: Wprowadzenie do algorytmów Cormena
Ostatnio zmieniony 23 lip 2019, o 23:30 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
ODPOWIEDZ