Matematyka po francusku

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
Dualny91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 11 paź 2015, o 15:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 98 razy

Matematyka po francusku

Post autor: Dualny91 »

Witam,

w najbliższym czasie planuję nauczyć się wypowiadać i pisać o matematyce w języku francuskim. Język francuski jako tako opanowałem w szkole średniej. Aktualnie odświeżam sobie ten język. Natomiast wiadomo, że język matematyczny jest trochę inny i wykorzystuje inne słownictwo. W związku z tym chciałbym Was poprosić o jakieś referencje do artykułów pomocniczych. Być może znacie jakieś wydawnictwa matematyczne, które można łatwo uzyskać w języku francuskim i angielskim. Porównanie takich tekstów może być dobrym treningiem.

Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Peter Zof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 585
Rejestracja: 30 cze 2012, o 16:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa (MIMUW) / Pułtusk
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 66 razy

Matematyka po francusku

Post autor: Peter Zof »

Tekstów nie znam, ale gdy uczyłem się intensywnie języka Włoskiego to czytałem artykuły z Wikipedii po angielsku i później po włosku. Jakieś proste artykuły poza Wikipedią też mi się zdarzało czytać. Bardzo dobrze jest czytać artykuł przeglądowy traktujący o dziedzinie na której się akurat znasz. Przykładowo, jeśli zajmujesz się homomorfizmami Gysina w kohomologiach ekwiwariatnych dla przestrzeni jednorodnych półprostych grup Liego z działaniem torusa to znajdź francuski artykuł traktujący o grupach Liego w sposób podstawowy i zacznij go czytać.
ODPOWIEDZ