Rozwiązania zadań z topologii ogólnej

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
szw1710

Rozwiązania zadań z topologii ogólnej

Post autor: szw1710 »

Jest taka książka Archangielskiego i Ponomariowa "Podstawy topologii ogólnej w zadaniach", PWN, W-wa 1986. Niewiele przesadzając są w niej wszystkie zadania z topologii ogólnej, jakie pojawiają się na wykładach i ćwiczeniach z topologii. Trzeba oczywiście dość solidnie książkę przeszukać, ale w wielu przypadkach zostanie to wynagrodzone znalezieniem rozwiązania.
Jacek_fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 8 razy

Rozwiązania zadań z topologii ogólnej

Post autor: Jacek_fizyk »

a jaka jest ksiazka do topologii dla tzw dummies? Chodzi mi o taka ksiazke ktora bedzie przerabiala podstawy topologii, wszystkie pojecia, itd z przykladami?. Ja ucze sie topologii sam i mam w domu 'Basic topology' Armstronga. Ta ksiazka jest calkiem dobra ale chcialbym miec jeszcze inna w ktorej znajde wiecej rozwiazanych przykladow. Czy znasz moze jakas ksiazke wprowadzajaca do topologii?

Dzieki
szw1710

Rozwiązania zadań z topologii ogólnej

Post autor: szw1710 »

Może Enelking "Topologia ogólna"? Albo Duda "Wprowadzenie do topologii". Ta druga jest napisana ładną polszczyzną i chyba dość jasno. Topologii dla dummies nie ma. Jeśli ktoś uczy się topologii, to nie jest dummy.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Rozwiązania zadań z topologii ogólnej

Post autor: miki999 »

Kilka pozycji zostało podanych tutaj: viewtopic.php?f=80&t=127065

W sumie nie zająłem się zgłębianiem tej gałęzi wiedzy (co wynika z mojej próżności), ale spośród tam polecanych czytałem fragmenty:
- "Discovering Modern Set Theory, part I" - spodobał mi się styl pisania
- "Topology without tears"- tylko początek- wydaje się być bardzo elementarny

Pamiętam, że korzystałem również z T. Jecha "Set Theory", ale niestety niewiele kojarzę. Pamiętam tylko, że było w niej kilka rzeczy, które mi się spodobały, ale sama w sobie raczej by się prędzej nadawała jako podręcznik, do którego byłby prowadzony wykład.

Swoją drogą szkoda, że w Polsce nie można dostać tanio używek zagranicznych tego typu książek.


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ