"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
lled3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: 13 paź 2007, o 22:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 53 razy
Pomógł: 4 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: lled3 »

wydanie 29 ... a tyle błędów - jak to możliwe ?
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: Rogal »

Podejrzewam, że to działanie stricte pedagogiczne - zmusza do ponownego przeanalizowania wykonania zadania. A także sprawdzenia swego wyniku z definicji, gdy błędu nie widzimy - na przykład słynne na tym forum różniczkowanie wyniku jaki się otrzymało licząc całkę ; )
Ginsear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2008, o 11:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: Ginsear »

Mam pytanie. Które wydanie preferujecie i czy jest znaczna różnica pomiędzy kolejnymi wydaniami tej książki? czy warto kupić najnowszą czy też lepiej któreś ze starszych wydań?
Ostatni
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 8 sty 2009, o 19:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Lublina

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: Ostatni »

Ginsear pisze:Mam pytanie. Które wydanie preferujecie i czy jest znaczna różnica pomiędzy kolejnymi wydaniami tej książki? czy warto kupić najnowszą czy też lepiej któreś ze starszych wydań?
Najlepsze jest wydanie bez błędnych odpowiedzi ale takiego nie ma. Ja z tomu pierwszego zrobiłem ponad połowę zadań i teraz robię zadania z tomu drugiego, tak dla wprawy. Może z do tomu I jeszcze wrócę i podejdę do zadań których nie zrobiłem ze względu na pomyłki autorów w odpowiedziach. Zadania te robiłem kiedyś, niestety odręcznie i nie mam ich w komputerze a szkoda.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: smigol »

Czy tak pozycja jest odpowiednia dla kogoś, kto ma jedynie podstawowe pojęcie o ciągach?
Czy może lepiej zacząć od czegoś innego? Jeśli tak to od czego?
L121
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 3 lis 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skądś tam
Pomógł: 2 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: L121 »

Zależy na jakim etapie edukacji jesteś, jak jeszcze w liceum to może byc i prostsza pozycja na początek(bardzo przystępna książeczka)

Na sam początek to i Analiza Krysickiego i Włodarskiego może być za trudna(ja w liceum robiłem i z niej zadania ale zacząłem od wyżej wymienionej pozycji), ale ogólnie to nie jest jakaś strasznie zaawansowana sprawa, choć materiał jest na co najmniej 2 semestry jak ktoś studiuje coś politechnicznego, dla matematyków nawet na 4 semestry będzie się przydawać(ale nawet przeciętniejszych uczelniach robi się głównie te trudniejsze zadania z tej książki, czyli ta książka to podstawa na studiach ścisłych nie zawsze wystarczająca)
Ostatni
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 8 sty 2009, o 19:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Lublina

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: Ostatni »

Inną tego samego typu jest książka zawierająca też dwa tomy, Stankiewicza.
Jak się ma takie książki to przecież można robić na początku zadania łatwiejsze
a potem spróbować się zmierzyć z tymi trudniejszymi. W obu nie ma trygonometrii.
Skóra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2009, o 18:35
Płeć: Kobieta
Pomógł: 2 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: Skóra »

Mam 11-te wydanie tej książki w stanie fruwających w powietrzu luźnych kartek... Przydaje się w liceum, chociaż już w tym momencie obejmuje głównie zagadnienia ponadprogramowe. Pomimo to, nie wydaje mi się trudna.
Awatar użytkownika
maszyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2008, o 17:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: maszyn »

Jej, ja mam wydanie z lat 70tych, po tacie, z nadszarpniętą okładką i długo nawet nie wiedziałam, że to właśnie Krysicki, a nie narzekam Chyba, że ktoś kupuje ksiazkę tylko po to, by piękne wyglądała na półce Jak się uwaza ze cena jest nieadektwatna do jakości to miast kupowac nową można śmignąć do jakiegoś antykwariatu lub odkupic od kogoś na allegro
czosnek112
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z domu
Podziękował: 2 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: czosnek112 »

Czy dla 1 klasy liceum może być za trudna?
Czy obejmuje cały program LO?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: miki999 »

Czy dla 1 klasy liceum może być za trudna?
Tak, może być. Obejmuje inne zagadnienia niż program licealny. Trzeba by było chociaż poznać funkcje wielomianowe trygonometryczne i może jeszcze homograficzne.
bakala12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3044
Rejestracja: 25 mar 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gołąb
Podziękował: 24 razy
Pomógł: 513 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: bakala12 »

Czy dla 1 klasy liceum może być za trudna?
Czy obejmuje cały program LO?

To zależy jakim jesteś pierwszoklasistą. Zależy jakie masz podstawy. Ogólnie w zakresie programowym LO to analizy jest tyle co kot napłakał. W tej książce są zagadnienia których nie przerabia się w liceum.
Ale jeżeli w pierwszej klasie masz jakieś podstawy programowe LO to do dzieła.
Ja osobiście uważam że ta książka jest świetna do nauki analizy.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: AiDi »

Dla mnie ta książka może być co najwyżej dobrym zbiorem zadań, bo do nauki 'prawdziwej' analizy od strony teoretycznej, to się totalnie nie nadaje.
Awatar użytkownika
JakimPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2401
Rejestracja: 25 mar 2010, o 12:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 459 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: JakimPL »

Z racji tego, iż od kilku lat sukcesywnie wypada materiał i zaczyna on wypełniać pierwsze miesiące na studiach, książka obejmuje materiał z liceum w niewielkim stopniu (w I tomie pokrywającym materiałem są ciągi oraz funkcje - chociaż o nieco innym charakterze niż w wydaniu szkolnym; natomiast II tom już praktycznie nie ma części wspólnej z programem nauczania w liceum). W niektórych szkołach, na przykład na szczęście w mojej, na matematyce przerabiane były dodatkowo granice w całości oraz pochodne funkcji bez funkcji cyklometrycznych. Żeby zrozumieć Analizę matematyczną, należy biegle operować językiem matematycznym i najlepiej rozumieć w locie podane definicje (na początku wymaga to wprawiania się w teoretyczny aparat matematyczny ). Najlepiej korzystać równolegle z jakiegoś podręcznika szkolnego i porównywać go z Analizą matematyczną - pozwala to dogłębniej zrozumieć sens przedstawianych zagadnień.

Mimo to polecam książkę, jest nastawiona na praktyczne działanie i można, korzystając z niej, polecieć do przodu i tym samym - na studiach przez pierwsze miesiące się obijać . Trzeba jednak przyznać, że teorii w niej jest niewiele.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

"Analiza matematyczna..." - Krysicki, Włodarski

Post autor: wszamol »

JakimPL pisze:Mimo to polecam książkę, jest nastawiona na praktyczne działanie i można, korzystając z niej, polecieć do przodu i tym samym - na studiach przez pierwsze miesiące się obijać ;).
Na politechnikach może tak jest (gdzie nacisk kładzie się na praktyczne wykorzystanie materiału), osobiście na uniwersytecie zderzyłem się z analizą jak ze ścianą, mimo, że pierwszy tom Krysickiego miałem opanowany xD Tak jak AiDi powiedział:
AiDi pisze:Dla mnie ta książka może być co najwyżej dobrym zbiorem zadań, bo do nauki 'prawdziwej' analizy od strony teoretycznej, to się totalnie nie nadaje.
Mimo to polecam książkę, do nauki liczenia całek czy granic jest dobra :)
ODPOWIEDZ