Analiza zespolona literatura

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
kuben24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2018, o 15:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chorzów

Analiza zespolona literatura

Post autor: kuben24 »

Hej,
skończyłem licencjat z matmy, studiów nie będę prawdopodobnie kontynuował w najbliższym czasie przez pracę. Jednak żeby nie stać w miejscu, chcę sam się rozwijać. Na początek w kierunku jak w tytule. No i teraz - szukam czegoś fajnego dla samouka. Nie musi być sama sucha teoria. W zasadzie wskazana jest książka wzbogacona o przykłady, coś jak Krysicki, tylko trochę poważniejsze. Wykładowca polecił mi Jacek Chądzyński, Wstęp do analizy zespolonej. Niestety książka nie jest dostępna nigdzie. Podobnie jak Analiza rzeczywista i zespolona Rudina (tzn. ta jest do kupienia używana, ale lubię świeży papier, a 1986 nie do końca wygląda jak świeży :D. Poza tym nową mogę sobie wrzucić w koszta na firmę.) , którą polecił mi znajomy. Może macie inne propozycje do samodzielnej nauki, które da się kupić? A może ktoś chciałby sprzedać, jeśli książka faktycznie jest warta uwagi?
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7910
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1670 razy

Re: Analiza zespolona literatura

Post autor: janusz47 »

Wstęp do analizy zespolonej Jacka Chądzyńskiego nakładem Wydawnictwa PWN jest rozszerzoną zmodyfikowaną wersją skryptu wykładów tego Autora, pod tym samym tytułem, wydawanego kilkakrotnie na Uniwersytecie Łódzkim. Jest to podręcznik nowoczesny, napisany przystępnie i adresowany dla studentów matematyki.

Analizę rzeczywistą i zespoloną Waltera Rudina raczej nie polecam. Jest to książka dla zaawansowanych matematycznie odbiorców w przeciwieństwie do wstępu do analizy matematycznej tego autora.

Poleciłbym także książki:

Franciszek Leja. Funkcje zespolone z dodatkiem Jóżefa Siciaka. Wstęp do teorii funkcji analitycznych wielu zmiennych - popularny podręcznik dla studentów w latach pięćdziesiątych - osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Jan Krzyż i Julian Ławrynowicz. Elementy analizy zespolonej - podręcznik dla studentów uczelni technicznych.

Bardzo dobry zbiór zadań z funkcji analitycznych Jana Krzyża.

Monografię Stanisława Saksa i Antoniego Zygmunda Funkcje analityczne - epokowe dzieło lat trzydziestych - pięćdziesiątych posiadające kilkadziesiąt wydań w różnych językach, dostępne w wersji elektronicznej ICM.

Mogę Panu przesłać na e-maila zdjęcia z wybranych treści Analizy Jacka Chądzyńskiego.
ODPOWIEDZ