jak to zrobić i w czym?

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
sapo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2007, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Słupsk

jak to zrobić i w czym?

Post autor: sapo »

Witam
Mam mały problem, otóż:
chciałbym sie dowiedziec czy jest możliwość aby jakiś program (najlepiej mathematica) obliczył miejsca zerowe z np. takiego równania o 2 zmiennych: (x+4)(y-7)=0, rochodzi sie o to aby podał odpowiedz: x różne od -4 oraz y różne od 7. A jeśli jest to osiągalne to w jaki sposób można to zrobic? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam ps. nigdy nie miałem do czynienia z programami tego typu więc prosze o pomoc

ps. mam juz to zrobione w Mathematice a teraz pytanie czy da ie to przeniesc do Matlaba?
Awatar użytkownika
bisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 572
Rejestracja: 13 paź 2004, o 18:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 27 razy

jak to zrobić i w czym?

Post autor: bisz »

matlab, a darmowe to wxmaxima - jak na narzedzie darmowe, jest genialny
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

jak to zrobić i w czym?

Post autor: Undre »

nie słyszałem o narzędziach przenoszących rzeczy pomiędzy mathematicą a matlabem, niemniej może jakieś istnieją ... ale to szukaj po google
swoją drogą - skoro masz to zrobione w jednym programie, to masz ideologię jak rozwiązać problem, nie szybciej więc samemu zrobić to w matlabie ?
sapo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2007, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Słupsk

jak to zrobić i w czym?

Post autor: sapo »

odpaliłem matlaba i po pierwszym spojrzeniu mnie zniechęcił, czytałem ze trzeba tam tworzyć funkcje itp. a chwilowo nie mam czasu na naukę od podstaw gdyż koła na uczelni są ważniejsze od tego ale dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ