TeXLive + TexStudio (linux), nie widzi pakietu

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
MichalProg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 28 cze 2011, o 21:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 62 razy
Pomógł: 1 raz

TeXLive + TexStudio (linux), nie widzi pakietu

Post autor: MichalProg »

Dzień dobry.

Korzystam z Linux Mint 19.3. Pobrałem z repozytorium program TexStudio (starsza wersja 2.x.x) oraz automatycznie pobrało mi TexLive. Okazało się, że wersja TexLive nie posiada pakieru polski. Dlatego pobrałem nową wersję (aktualną) i zainstalowałem.

Dodałem zmienne PATH MANPATH i INFOPATH. Jednak po instalacji TexStudio dalej nie widzi tego pakietu, choć sprawdziłem, że jest zainstalowany. Pobrałem też najnowszą wersję TexStudio w wersji Portable. Tam, wybrałem Opcje > Zbuduj > (zaptaszyłem pokaż opcje zaawansowane) i ustawiłem PATH na /usr/local/texlive/2021/bin/x86_64-linux/latex (to co zwróciło polecenie which latex)

Co mogę jeszcze zrobić?

Podaję co i jak zrobiłem, krok po kroku:

1. Wszedłem na stronę:

Kod: Zaznacz cały

https://ctan.gust.org.pl/tex-archive/systems/texlive/Images/
i pobrałem obraz iso (waży ok. 4.1 GB)
2. Wydałem polecenie mount -t iso9660 -o ro,loop,noauto /home/michal/Pobrane/texlive2021-20210325.iso /mnt
3. Skopiowałem zawartość zamontowanego iso do katalogu na dysku
4. Przeszedłem do tego katalogu i wpisałem perl install-tl
5. Po instalacji zmodyfikowałem pliki sudo xed /etc/bash.bashrc oraz sudo xed /etc/manpath.config dodając odpowiednie linijki, które modyfikują MANPATH INFOPATH i PATH
6. Dodałem /usr/local/texlive/2021/bin/x86_64-linux/latex do PATH w TexStudio
Uruchomiłem ponownie komputer

I niestety dalej widzi tylko stare pakiety. Co robię źle?

Dzięki
M.
ODPOWIEDZ