justowanie w latex

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
1_magducha_1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2021, o 06:42
Płeć: Kobieta
wiek: 29
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

justowanie w latex

Post autor: 1_magducha_1 »

Piszę w latex'u pracę i gdzieś w jej połowie nagle zaczyna mi część rzeczy wyśrodkowywać.
Definicja jeszcze jest normalnie, później wzorek w $$, więc po środku ale dlatego, że taki był zamiar. A zaraz później podrozdział (section) z bliżej niewyjaśnionej przyczyny jest pośrodku. Definicja znów elegancko, a następny luźny tekst znowu do środka.

Straciłam mnóstwo czasu na próbie rozwiązania problemu. Czy jest jakaś komenda która sztucznie kazałaby się justować tekstowi? Umiem tylko rzucić tekst na lewą, prawą i do środka.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: justowanie w latex

Post autor: a4karo »

Samo z siebie nic się nie dzieje. Pokaz ten kawałek, gdzie zaczynają się kloopoty
1_magducha_1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2021, o 06:42
Płeć: Kobieta
wiek: 29
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Re: justowanie w latex

Post autor: 1_magducha_1 »

Dziękuję :) Może trzeba mi było wjechać na ambicję, a może po prostu musiałam się wyspać. Znalazłam w końcu rzeczywiście \centering, który myślałam, że dałam tylko w jakimś otoczeniu, a dałam na wszystko. Nie mogłam namierzyć w którym momencie to się stało, bo wyszło to dopiero wiele stron później na luźnym tekście. Więc tak, żadna magia się tu nie wydarzyła :)
ODPOWIEDZ