[Matlab] Kolorowanie mapy, import DXF

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
stellatus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2014, o 13:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy

[Matlab] Kolorowanie mapy, import DXF

Post autor: stellatus »

Zakładam ten wątek, bo mój dziesięcioletni syn jest bardzo zainteresowany teorią czterech kolorów. Powiedziałam mu, że zgodnie z nią może pokolorować każdy kontur - wystarczy, że znajdzie odpowiednie oprogramowanie. Cały czas mnie o to pyta. Znalazłem taki artykuł:

Kod: Zaznacz cały

https://blogs.mathworks.com/loren/2017/10/27/color-your-world-more-with-maps-graphs-and-polygons/
. Chciałbym załadować plik grafiki wektorowej, np. , zamiast mapy USA. Jak to zrobić? Nigdy nie używałem Matlaba i dopiero w przyszłym roku zamierzam rozpocząć jego naukę. Teraz interesuje mnie tylko skrypt z tego artykułu i wymiana mapy USA na plik dxf. Jest taki skrypt in.mathworks.com/matlabcentral/fileexchange/66632-dxftool, ale nie wiem co z nim zrobić. Rozumiem, że problem jest mało konkretny. Jeżeli jednak znalazłby się ktoś kto chciałby nam pomóc, będziemy bardzo wdzięczni. Każda wskazówka jest dla nas na wagę złota.
ODPOWIEDZ