Tablet graficzny a matematyka

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
urbos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2010, o 15:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa
Pomógł: 2 razy

Tablet graficzny a matematyka

Post autor: urbos »

Cześć,
ma ktoś może doświadczenie z tabletami graficznymi w zastosowaniu matematycznym? Widziałem na YT filmy forumowicza o kombinatoryce, bardzo zgrabnie to wygląda. Poczytałem ile mogę, ale może zapytam zamiast wywarzać drzwi otwarte na oścież.
Interesuje mnie, jak sobie takie urządzenia radzą z: (od razu odpowiem - nie, nie używałem nigdy takiego tabletu)
- rysowaniem figur - np czy software 'zamknie' nam nie najrówniej narysowaną figurę? Czy pozwoli narysować zgrabną tabelke (takie opcje ma ten Microsoftu WhiteBoard, o coś takiego mi chodzi). Czy wszystkie jadą na zasadzie 1:1, to co narysujesz to dostajesz na ekranie i nie ma 'korekt' w trybie rzeczywistym
- jak jest z kwestią rozdzielczości przy pisaniu ręcznym, myślałem o A5, ale się boję, że mały może być

Moim problemem jest paskudny charakter pisma (tzn pisma też) i się zastanawiam czy w to wchodzić i na co zwrócić uwagę (sprzęt i programy) żeby było to wygodne dla mnie i dla uczniów.

Zdrowia w tych 'ciekawych czasach',
Krzysiek

Ps. Żeby było jasne, bo takie pytanie użytkownika, co ma kilka postów, zawsze źle wygląda. Nie chcę, żeby mi ktoś znalazł urządzenie, wybrał wszystko i przeprowadził za rączkę. Bardziej przedyskutować sensowność takiego rozwiązania i ew. przeskoczyć parę kamyczków, o które sobie ktoś już palec stłukł.
urbos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2010, o 15:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa
Pomógł: 2 razy

Re: Tablet graficzny a matematyka

Post autor: urbos »

Z braku innych opcji postanowiłem... przetestować.
Jakby ktoś chciał wiedzieć/zobaczyć co z tego wyszło to zapraszam na priv. Myślę, że potrzebuję parę dni na lepsze ogarnięcie oprogramowania, ale wygląda, że narzędzie będzie funkcjonalne.
ODPOWIEDZ