różne wyniki z takiej samej formuły (MathCad)

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
kefirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2006, o 22:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk

różne wyniki z takiej samej formuły (MathCad)

Post autor: kefirek »

Witam, mam pewien dość irytujący problem, mianowicie robie sobie projekt w math cadzie, wpisałem sobie taką całkę do policzenia, po podstawieniu za x1, x2 wartosci 2,3 uzyskalem wynik taki jaki widnieje po całce.





jednak jakie bylo moje zdziwienie gdy identyczna formułę, wpisałem do innego arkusza w mathcadzie i zobaczyłem całkowicie inny wynik....A dokładnie rzecz ujmujac zobaczyłem takie cos:



moze mi ktoś wytłumaczyć dlaczego math cad liczy tą całkę róznie, w zależnosci w którym arkuszu formuła się znajduje? (mimo iż na 1 rzut oka formuły całek róznią się, gdyż w jednej granice mamy, c1, c2, d1, d2 i innaczej oznaczone funkcje q1(ξ) i q2(ξ) to wartości tych zmiennych są ustawione na początku arkusza na identyczne, wiec tutaj błedu nie ma)

pozdro
Awatar użytkownika
bisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 572
Rejestracja: 13 paź 2004, o 18:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 27 razy

różne wyniki z takiej samej formuły (MathCad)

Post autor: bisz »

niestety mathcad ma to do siebie właśnie, często są np 2 identyczne wyrażenia , to jedno pokoloruje a drugie nie, dlatego osobiscie preferuje programy z wierszem poleceń, ale pewnie ta odpowiedz mało cię interesuje:)
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

różne wyniki z takiej samej formuły (MathCad)

Post autor: Undre »

Próbowałeś te formuły wstawiać do czystych arkuszy ?
ODPOWIEDZ