CASIO fx-991ES PLUS 2nd edition - Błędne wyniki przy prostych równaniach z X

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
Palm_Thief33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2021, o 16:48
Płeć: Mężczyzna

CASIO fx-991ES PLUS 2nd edition - Błędne wyniki przy prostych równaniach z X

Post autor: Palm_Thief33 »

Sorry jeśli popełniam jakiś banalny błąd i zakładam o tym temat ale pierwszy raz używam kalkulatora naukowego i w dodatku w krótkim czasie muszę się z niego nauczyć korzystać w pewnym zakresie a jestem totalnie zielony...Ściągnałem pełną instrukcję i czytam ją od 2h ale nadal nie znalazłem odpowiedzi...

Konkretnie, mam taki problem - dzisiaj zacząłem używać tego kalkulatora i próbuję rozwiązywać bardzo proste równania z jedną niewiadomą i kalkulator pokazuje mi błędny wynik.

Np.

Wpisuję: 2 x X = 6, a kalkulator pokazuje mi wynik: x = 2 albo 0 (zamiast 3 oczywiście).

Dosłownie wpisuję:
[2], [x], [ALPHA]+[ ) ] -> X, [ALPHA]+[CALC] -> =, [6] i [CALC] daje mi: "X? 2" lub [SHIFT] + [CALC] -> SOLVE daje mi: "Solve for X ... 2".

Właściwie teraz jakiekolwiek proste równanie z jedną niewiadomą(X) wpisuję to daje mi wynik 2 albo 0....

Domyślam się że to ja coś wpisuję nie tak a nie kalkulator oblicza błędnie, a więc....Co robię źle?

Będę MEGA WDZIĘCZNY za pomoc!
ODPOWIEDZ