Wykresy funkcji zespolonych - jaki program?

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
DBieniu
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: DBieniu » 6 kwie 2011, o 22:04

Witam.
Czy znacie jakiś program, który rysuje wykresy funkcji \(\displaystyle{ f:\mathbb{C} \rightarrow \mathbb{C}}\)? Albo chociaż \(\displaystyle{ \mathbb{R} \rightarrow \mathbb{C}}\) lub \(\displaystyle{ \mathbb{C} \rightarrow \mathbb{R}}\)?

Awatar użytkownika
cosinus90
Korepetytor
Korepetytor
Podziękował: 5 razy

Post autor: cosinus90 » 6 kwie 2011, o 23:05

A próbowałeś chociażby w Wolframie?

DBieniu
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: DBieniu » 14 kwie 2011, o 20:50

W Wolframie jakoś idzie, ale często są to tylko wykresy wartości, albo bardzo uproszczony i malutki wykres trójwymiarowy, z którym nie bardzo da się coś zrobić (np. obrócić). Chyba że to tylko mój brak umiejętności korzystania z tejże aplikacji.
Interesowałby mnie program, który byłby przystosowany konkretnie pod funkcje zespolone. Najlepsze byłyby wykresy czterowymiarowe \(\displaystyle{ f:\mathbb{C} \rightarrow \mathbb{C}}\), które mógłbym sobie dowolnie obracać, oglądać rzuty itp.
Może chcę za dużo, ale zdziwiłbym się, gdyby program tego typu jeszcze nie powstał

Wojtolino
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 15 razy

Post autor: Wojtolino » 24 maja 2011, o 12:20

Pewnie chcesz za dużo - wykres czterowymiarowy nam, istotom trójwymiarowym, ciężko byłoby połapać
Aczkolwiek C->R i R->C powinno coś być, sam szukam i przez to tutaj trafiłem Także gdybyś coś znalazł, podziel się tu dla potomnych

Awatar użytkownika
jcubic
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 11 razy

Re: Wykresy funkcji zespolonych - jaki program?

Post autor: jcubic » 8 lis 2019, o 21:06

Sam szukam, znalazłem ten stary wpis. Chyba trzeba samemu sobie taki program napisać. Na Wikipedii jest artykuł https://en.wikipedia.org/wiki/Domain_coloring. Jest też polska wersja ale mniej informacji.

Jak to za mało to masz jeszcze 3ci wymiar z, czyli 4 wymiary x,y,z,color.

Link z angielskiej wiki ma na dole linki zewnętrzne z funkcjami do MatLaba, służące do rysowania funkcji zespolonych.

ODPOWIEDZ