Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: Lady Tilly »

Arek pisze:... wiem jak wielu humanistów patrzy na matematyków z przerażeniem, jako na ludzi obeznanych w subtelnych rozumowaniach logiczno - dedukcyjnych, często jednocześnie niezdolnych do życia społecznego, wypranych z emocjonalności...
to smutna prawda
Kiedyś usłyszałam od kogoś takie słowa, od humanisty, że umrę z tymi swoimi "trójkątami" i chłodnym podejściem do życia pozbawionym entuzjazmu.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: liu »

Arek pisze: Tym, którzy sądzą że matematyka istnieje tylko po to, by pchać do przodu cywilizację i nauki przyrodnicze radziłbym popatrzeć ile dziedzin matematyki tkwi w abstrakcji nie mniejszej niz poezja...
To jest istotą nauk podstawowych, że zwykle nie zastanawiamy się nad zastosowaniami praktycznymi - od tego są nauki stosowane.
Polecam króciutki wywiad z panem Andrzejem Kajetanem Wróblewskim, który z okazji któregoś zjazdu fizyków polskich został nagrany przez ATVN, dostępny jest pod adresem:

... oczach.ram
_el_doopa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: 22 sie 2004, o 23:09
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 16 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: _el_doopa »

ja sie nie znam to sie chetnie wypowiem:

co do poezji to lubie czasem doznac 'estetycznego orgazmu', poza tym kobiety lubia jak sie im mowi wiersze tak a jakos skonstruowane dziwnie ze na to leca :P, trzeba przyznac poecie ze nic nie robi tylko sowje bole i emocje , czesto po pijaku, przelewa na papier i nie jest to zadna ciezka praca, mozna ich nazwac nierobami ale coz ja tez jestem nierob wiec jakos mi tak glupio ... oczywiscie nauczanie takich pierodl w szkolach (mam nadzieje ze ja tez podobnie jak g dostane dopa z polskiego u tej samej mendy) i wychwalanie pod niebiosa tychze poetow pzrez narod jest niesprawiedliwe , ale coz poradzimy tez bym czasem napisal taki kurwa wiersz ale jakos nie umie, sprobuje po pijaku jak cos sie uda to zamieszcze :)

a teraz najwiekszy lol tego postu zamieszczam link :



zrobilem to z powodu zakladu , i dla smiechu :)
Awatar użytkownika
g
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1552
Rejestracja: 21 sie 2004, o 16:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 59 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: g »

_el_doopa pisze:mam nadzieje ze ja tez podobnie jak g dostane dopa z polskiego
tyle, ze ty masz 1/2, ja mialem 2/3 :J
_el_doopa pisze:a teraz najwiekszy lol tego postu zamieszczam link :
... &grupa_rek[14]=&id=206813
... &grupa_rek[14]=&id=204464&sess_id=411541310
nie moge :DDDDDD ale przynajmniej sobie ocene podciagniesz :) a co zes wygral?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2006, o 16:34 przez g, łącznie zmieniany 2 razy.
_el_doopa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: 22 sie 2004, o 23:09
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 16 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: _el_doopa »

ogolnie to wygralem 3 konkursy z 2 juz byly rozdania nagrod jakies chujowe ksiazki
"nad niemnem" i "faraon" ale jak daja z free to biore ... z 3ego nie bede na rozdaniu bo bede w zwardoniu
Awatar użytkownika
g
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1552
Rejestracja: 21 sie 2004, o 16:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 59 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: g »

a szkoda, przeszedlbym sie :D
Awatar użytkownika
hellsing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 30 mar 2006, o 14:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z kątowni
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 16 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: hellsing »

Ta w miare śmieszne są jeszcze testy o tym, że winniśmy być tacy jak wielcy bohaterowie polskich epopei jakiś panów Tadeuszów (chodź w rolę Tadzia z 13księgi z chęcią bym się wcielił) tudzież innych dziadów naśladować, bo byli oni wielkimi patriotami...


Tylko niektórzy jeszcze nie zauważyli, że żyjemy w innych czasach z leksza....
Ostatnio zmieniony 2 sty 2007, o 14:21 przez hellsing, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
g
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1552
Rejestracja: 21 sie 2004, o 16:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 59 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: g »

zgadzam sie z toba patrzac na to, co napisales z perspektywy tych osmiu bledow ktore zrobiles w niecalych czterech linijkach - w szkole na jezyku polskim nie powinni uczyc takich pierdol jak co telimenta trzymala w kredensie, lecz umiejetnosci poprawnego wypowiadania sie, bo wlasnie to, a nie jakies jebane kordiany sie w zyciu przydaja.
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: Calasilyar »

"Wy nie wiecie co to jest matematyka! wy myślicie: liczby, liczby! Nie! A ona śpiewa, gra jak kryształ. Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale"...
(Stanisław Brzozowski)

Uważam, że takie myślenie "superścisłe" może spłycic matematykę do liczenia, a to przecież jest coś głębszego
g pisze:bo wlasnie to, a nie jakies jebane kordiany sie w zyciu przydaja.
a ja jednak sądzę, że te jebane kordiany się przydają, tylko nauczyciele polskiego skutecznie nie dają na lekcjach dojśc do prawdziwego sensu tych wszystkich utworów i zamiast o rzeczach ważnych to pieprzy się na okrągło, ile dni toczy się akcja, kogo zabili, czy jest zachowana jednośc akcji i miejsca i takie śmieci, jakby to miało kogoś interesowac. A to, że ktoś nie potrafi dostrzec jakiegoś sensu, nie znaczy, że go tam nie ma. i jeszcze jedno: Edward Stachura i K.I.Gałczyński rule

na koniec zdanie humanisty o nas

Jan Kochanowski "Na matematyka"

Ziemię pomierzył i głębokie morze
Wie, jako wstają i zachodzą zorze
Wiatrom rozumie, praktykuje komu
A sam nie widzi, że ma kurwę w domu.
ONA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 cze 2005, o 14:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 1 raz

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: ONA »

Ej, g, ja mam dla Ciebie pewną propozycję. Jeżeli jesteś taki "hej do przodu" z tym krytykowaniem innych (tzn. poetów), no to może napisz coś, co choć w niewielkim stopniu dorównywałoby wierszom np. Szymborskiej? Albo Czechowicza? Albo Miłosza? Czy Ty naprawde uważasz, że wyrażanie rzeczy słowami jest łatwiejsze niż liczbami? Ja myślę, że nie. Wiem, co mówię, bo interesuję się wszystkimi tymi zajęciami, które Ty nazwałeś nic nie wartymi (muzyka, malarstwo, poezja). Tylko tak się składa, że...matematykę też kwalifikuję do takich dziedzin. W malarstwie myślę jak matematyk, a w matematyce - jak malarz. Dla mnie matematyka, to sztuka... Tyle samo mam wizji, gdy patrzę na pustą kartkę myśląc o matematyce i malarstwie. I o poezji też, oczywiście!
Awatar użytkownika
g
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1552
Rejestracja: 21 sie 2004, o 16:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 59 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: g »

klasyczny argument - jak uwazasz, ze cos jest zle, to stworz cos lepszego. wedle tej filozofii nie moge stwierdzic, ze procek, ktory spalil mi plyte glowna po dwoch godzinach uzytkowania jest do dupy, bo nie potrafie wytworzyc lepszego.
po drugie - nigdzie nie nazwalem bezwartosciowymi muzyki, malarstwa czy tez poezji. stwierdzilem natomiast, ze wartosc pewnych utworow, obrazy czy tez wiersze sa porownywalne z walorami smakowymi mrozonego malpiego mozgu - znajduja podobna ilosc "odbiorcow". nie twierdze tez, ze wszyscy poeci sa zalosni - przeczytaj ten temat jeszcze ze trzy razy, ze zrozumieniem (powinni cie juz tego na polskim nauczyc) i wtedy mozemy porozmawiac.
ONA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 cze 2005, o 14:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 1 raz

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: ONA »

Cóż... Wedle tej filozofii musiałabym stworzyć Ciebie od nowa. Rozmowa z Tobą nie ma sensu, bo sam próbujesz narzucać komuś swoją "jedyno-słuszno-prawdziwą" wizjo-definicję. W końcu wszyscy przytakną, a i tak będą sądzić swoje. A zatem i ja przytaknę, żegnam.
Awatar użytkownika
Ziom Ziomisław
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 12 sty 2006, o 21:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: I LO Inowrocław
Pomógł: 20 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: Ziom Ziomisław »

Bez obrazy ONA, ale ja nie zuważyłem żeby g jakoś usilnie nażucał tu komus swoją opinię (a już na pewno nie w ostatniej odpowiedzi). Prędzej można by powiedzieć to o tobie bo to ty wypowiadasz się w imieniu "wszystkich" .
Awatar użytkownika
g
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1552
Rejestracja: 21 sie 2004, o 16:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 59 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: g »

ciekawych rzeczy sie o sobie dowiaduje. moze by tak je poprzec cytatami?
Awatar użytkownika
Arek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1729
Rejestracja: 9 sie 2004, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

Ch.w.d.p., czyli o poetach ...

Post autor: Arek »

Czy naprawdę warto prowadzić 'bezsensowne' wynurzenia na temat 'niskości poezji' i 'wysokości matematyki' albo odwrotnie? Moim zdaniem prędzej czy później (jak widać) prowadzi to do osobistych inwektyw.

Każdy ma swój gust. Ja np. byłem zachwycony 'Kordianem', a jednocześnie nie uważam poezji Miłosza za taką, którą trudno 'przewyższyć'.

Przyznam też, że nie zauważyłem, by g komukolwiek narzucał swoją opinię. Moim zdaniem należy rozróżniać zdecydowane wypowiadanie własnych poglądów (g), a narzucanie ich komukolwiek ~(g).
ODPOWIEDZ