Jak zacząć uczyć się matematyki ?

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Odrodzonapo20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2020, o 14:38
Płeć: Kobieta
wiek: 20

Jak zacząć uczyć się matematyki ?

Post autor: Odrodzonapo20 »

Od razu przepraszam że nick jest napisany dużymi literami, nie przeczytałam dokładnie regulaminu za pierwszym razem. Nieważne. Ale dlaczego chcę się w końcu uczyć matematyki ? Otóż nie wiedząc co zrobić ze swoim życiem, poszłam na studia inżynierskie gdzie matematyka jest wszech obecna i to studia motywują mnie aby jej się uczyć. Jednakże nadal mam duże problemy ponieważ w liceum byłam na biol chemie i byłam bardziej biol niż chem. Do czego zmierzam? Po prostu chciałam się podzielić moją historią i zadać parę pytań bo zamierzam zacząć się uczyć na poważnie.

Jakieś łatwe sposoby na trenowanie liczenia w pamięci ?

W jaki sposób bardziej się motywować ?

Czy przed rozwiązywaniem zadań stosujecie jakąś rozgrzewkę ?

Jaka jest wasza historia? Czy kochacie matematykę, czy raczej jest ona dla was środkiem do celu?
Dilectus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2662
Rejestracja: 1 gru 2012, o 00:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 369 razy

Re: Jak zacząć uczyć się matematyki ?

Post autor: Dilectus »

Posłuchaj dobrych wykładów z matematyki. Zacznij od wykładów z analizy matematycznej doc dr. Janusza Górniaka z Politechniki Wrocławskiej. Tu jest link do pierwszego wykładu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=HrFV1NjGP-Y&list=PLRc6a9k_z6Mns4XI3m5k9qzjo8Bv1Qt9H&index=1
, a następne wykłady znajdziesz z łatwością sama. Jest ich, o ile pamiętam, 90. Mam nadzieję, że Ci się spodobają. Do tego trzeba porobić jeszcze trochę ćwiczeń. I tu polecam zbiór zadań Krysickiego i Włodarskiego "Analiza matematyczna w zadaniach". cz. 1 i 2. Ten zbiór w dwóch tomach możesz albo kupić gdzieś w antykwariacie, albo skombinować w pedeefach. W razie czego - daj znać, to Ci podeślę.

:)
ODPOWIEDZ