Praca w korporacji finansowej

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Nietoperz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27 paź 2019, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
wiek: 27
Podziękował: 8 razy

Praca w korporacji finansowej

Post autor: Nietoperz »

Hej jestem studentem 4 roku Matematyki finansowej i zastanawiam się jakie są perspektywy po tym kierunku. Tzn. przede wszystkim w oczy rzuciły mi się duże korporacje jak HSBC czy UBS. Czy dostanie się do takich korporacji jest trudne? Jak wygląda wynagrodzenie na początku i na czym polega praca? Jakie umiejętności nabyte w trakcie studiów się tam wykorzystuje? Bo w chwili obecnej już zaczynają się przedmioty finansowe, poznaje podstawowe instrumenty i pojęcia i zastanawiam się na czym przede wszystkim się skupić żebym mógł to wykorzystać w przyszłej pracy. Czy wykorzystuje się tam procesy stochastyczne, rachunek prawdopodobieństwa i statystykę oraz pojęcia z nimi związane czy raczej nie? Może jest jakaś fajna książka która wprowadziłaby mnie w świat finansów i która na pewno byłaby przydatna w kontekście przyszłej pracy?
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7150
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1322 razy

Re: Praca w korporacji finansowej

Post autor: Lorek »

Zaczynając od zera najlepiej wkręcić się na praktyki, a później spróbować zostać (znam parę takich przypadków). Prosto z ulicy bez doświadczenia raczej nie przyjmują.

Co tam się robi? To, co w korpo - wszystko :D A tak dokładnie, to zależy w jakim zespole wylądujesz. Raczej nie spodziewaj się cudów na początek, równie dobrze możesz klepać tabelki w excelu. To samo z zarobkami, cudów nie ma, ale narzekać też nie ma na co.
ODPOWIEDZ