Czy zmienić profil?

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
OnDaPressure
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2019, o 13:42
Płeć: Mężczyzna
wiek: 17

Czy zmienić profil?

Post autor: OnDaPressure »

Witam, jestem obecnie w klasie drugiej liceum na profilu mat-geo. Wybrałem ten profil głównie z myślą o rozszerzonej informatyce (i zamierzam związać przyszłość z informatyką) która widniała w ofercie profilu (wybór był między matematyką a właśnie informatyką).

Większość osób z profilu jednak w deklaracji wybrało rozszerzoną matematykę (niektórzy głównie dlatego, że nie było wystarczającej liczby osób dla utworzenia grupy informatycznej, ja ostatni zmieniłem rozszerzenie na matematykę). Jestem w łączonej klasie z mat-fizem i zastanawiam się czy nie przejść po pierwszym semestrze do nich, ponieważ na rozszerzonej geografii praktycznie nic się nie dzieje ciekawego na lekcjach i sam niezbyt dobrze się czuję podczas tych lekcji.

Z drugiej strony fizyka mimo iż nauczyciel fizyki ciekawie prowadzi lekcje i trochę obudził we mnie ciekawość do niej (kiedyś w gimnazjum nie lubiłem jej) to może się okazać, że nie ogarnę materiału. Chciałem i nadal chcę zdawać rozszerzoną informatykę na maturze, lecz może być problem, jeśli nasz informatyk nie zorganizuje zajęć, ponieważ ma mało okienek po południu. Pewnie z samą matematyką na dobre studia informatyczne w Polsce, o ile takie są i nie wyglądają jak typowe wkuwanie teorii jak np. w psychologii i mało praktyk mogą mnie nie przyjąć; za granicą, dzięki którym miałbym większe szanse na zatrudnienie bez wyników powyżej 70% to już chyba w ogóle musiałbym o nich zapomnieć, dlatego zastanawiam się czy zamiast tej informatyki nie wziąć fizykę. No chyba, że jakimś cudem na programowanie czy cyberbezpieczeństwo uznają geografię, lecz w to mocno wątpię. Pewność co do prz. maturalnych mam tylko przy matmie (choć nie jestem z niej dobry lecz powoli się poprawiam) i języku angielskim a trzeci to jest zagadka (nie licząc polskiego który jest obowiązkowy).
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Czy zmienić profil?

Post autor: Premislav »

Tak, sugerowałbym zmienić na mat-fiz. Fizyka jest punktowana na wielu kierunkach informatycznych (np. na Politechnice Warszawskiej czy Politechnice Wrocławskiej), a geografia prawie na żadnym. Z rozszerzoną matematyką też można startować na UWr, AGH, UJ, UW (ale jeśli chodzi o to ostatnie, to jeszcze praktycznie trzeba dołożyć rozszerzony angielski, no i na UW i AGH niełatwo się dostać na informatykę).

Swoją drogą dziwna sytuacja, żeby był wybór między rozszerzoną matematyką a informatyką, drugie bez pierwszego to dość, hmm, oryginalny pomysł, ponieważ matematyka rozszerzona w mniejszym lub większym stopniu przyda się na praktycznie wszystkich kierunkach informatycznych (przy rekrutacji i na jakiejś analizie czy matematyce dyskretnej).
ODPOWIEDZ