Egzamin aktuarialny

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
degel123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 23 lis 2014, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 64 razy

Egzamin aktuarialny

Post autor: degel123 »

Hej, jestem studentem I roku studiów II stopnia na AGH. Coraz poważniej myślę nad egzaminem aktuarialnym i rzetelnym przygotowaniem się do niego. Wiem że teraz egzamin składa się z aż dziesięciu części i zdawalność jest mizerna ale chciałbym w przyszłości spróbować i tu moje pytanie: jakie przedmioty są polecane aby skutecznie się przygotować? Z takich oczywistych mam przedmiot ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe i osobowe (nazywa się teoria ryzyka), oczywiście rachunek prawdopodobieństwa, statystykę. Na tej stronie są wszystkie przedmioty na wydziale matematyki, czy jest coś co powinno mnie szczególnie zainteresować? Oczywiście spróbuje też spytać kogoś z uczelni, ale zdanie forumowiczów również mnie interesuje.



Oczywiście wiem że samo studiowanie i jedna uczelnia nie przygotuje mnie należycie, dlatego chciałbym się dowiedzieć jak jeszcze mogę uzyskać potrzebną wiedzę? UJ ma do zaoferowania coś w tym temacie czego AGH nie może? Może jakieś kursy internetowe lub stacjonarne?
ODPOWIEDZ