Nauka matematyki od samych podstaw

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Broken666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2019, o 18:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubuskie

Nauka matematyki od samych podstaw

Post autor: Broken666 »

Witam was wszystkich, do matury mi "niby" daleko bo jeszcze dwa lata (od września rozpoczynam 3 rok technikum logistycznego). Przez większość mojej edukacji nienawidziłem matematyki, nie uczyłem się jej, nie zwracałem uwagi na nią bo uważałem, że moim celem życiowym jest kierunek z związany z jezykiem obcym (w tym przypadku z Angielskim, gdyż jestem w tym języku bardzo dobry według mojego mniemania i innych), lecz po czasie i na szczęście zrozumiałem, że matematyka to królowa nauk i posiadanie wiedzy na jej temat niemalże gwarantuje dobre zarobki w przyszłości - Więc stwierdziłem, że połączę mojego hobby ze szkołą i pójdę na informatyka po skończeniu technikum.

Problem polega na tym, że w podstawówce (4-6) olewałem matematykę i się jej nie uczyłem KOMPLETNIE, miałem bodajże same dwójki na koniec przez te 3 lata, gdy wkroczyłem do Gimnazjum ukazały się wszystkie mojego problemy i bardzo, bardzo źle mi szło, (w 2 klasie gimnazjum miałem egzamin poprawkowy) winie za to nauczycieli i samego siebie, nauczycieli dlatego, że trafiałem na najgorszych jakich było, którzy nie umieli ukazać matematyke jako coś pięknego, za to preferowali gnębienie gorszych - dlatego właśnie znienawidziłem matematykę i osiągnąłem niechlubny wynik 15% na egzaminie gimnazjalnym , teraz idzie mi w porządku (mam 3, prawie 4), lecz wiem że jak pojmę podstawy to będzie mi o wiele łatwiej.

Dochodząc do sedna, bo rozpisałem się jak rasowy human - potrzebuje książek, stron, pdf które posiadają materiały i zadania (z tego co wiem to zadania są najwazniejsze w przedmiotach ścisłych) od klasy podstawowej, przez gimnazjum aż do klasy ponadgimnazjalnej i oczywiście jakiś porad co ze sobą zrobić i czy w ogóle jest mi dane zrozumieć ten przedmiot, na naukę nigdy nie jest za późno.

Dziękuję.
ODPOWIEDZ