Studia matematyczne po 10 latach

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
sus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2009, o 18:14
Płeć: Kobieta

Studia matematyczne po 10 latach

Post autor: sus »

Dzień dobry,

Mam krótkie pytanie. Skończyłam studia kilka lat temu, mam aktualnie prawie 28 lat. Moje studia były humanistyczne, tak samo jak i klasa w Liceum - profil humanistyczny. Piszę to, by zaznaczyć, że moj kontakt z matematyką był podstawowy i dawny. Ledwo pamiętam podstawy.. Z drugiej strony miałam przygodę ze studiami inżynierskimi (zaocznie) i na I semestrze matematyka nie sprawiała mi ogromnych problemów (zaczęliśmy od analizy matematycznej). Fakt, że co zajęcia musiałam siedziec w domu i uwaznie czytać, robić zadania itd. Ale ogarniałam.

Zastanawiam się teraz nad studiami matematycznymi, zaocznie, na UKSW. O poziomie słyszałam wiele, ale co tam, idę dla przyjemności,chociaż pewnie taki papierek coś tam w pracy może pomóc.

Jesli zas chodzi o pracę. Mam dobrze płatną pracę w firmie informatycznej. Takze nie licze ani na zatrudnienie w innym dziale, ani na pieniadze.

Dlaczego studia i dlaczego matematyka.
Mam analityczny umysł. W międzyczasie przewijało mi się wiele pomysłów: fizyka, chemia. Lubię klasyczne przedmioty (kierunki). Szukam czegoś, co rozruszy mój mózg. Ponadto niestety, dopiero tak późno, zauważam, że matematyka jest wszedzie, jak bardzo matematyka kształtuje sposób myslenia, jak bardzo przydaje się taki abstrakcyjny sposób rozumowania.

Cóż to by było na tyle.

Moje pytanie jest nie takie, czy jak pojde za rok, to sobie poradze, bo jesli przez rok cos tam sie poucze, to wiem, ze dam rade.

Pytanie czy wg Was, gdybym poszła w tym roku, dałabym rade nadrobic cokolwiek ( wezcie pod uwage ze mam prace, swoje zajecia, hobby ktore zajmuje mi ok. 2-3 h dziennie na 5 dni i czasem ucze sie rzeczy powiazanych z moja praca w domu.

Pytanie bardzo otwarte, chcialabym poznac opinie..
To by bylo na tyle...
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: Studia matematyczne po 10 latach

Post autor: michal2323 »

zalezy tez jakie te studia matematyczne,i napisz w ogole co mniej wiecej umiesz z tej matematyki.Moim zdaniem moze byc ciezko i na poczatek proponowalbym przez rok sie pouczyc samemu i dojsc przynajmniej do analizy matematycznej (pochodne,calki itd)
sus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2009, o 18:14
Płeć: Kobieta

Studia matematyczne po 10 latach

Post autor: sus »

Dzieki!
Co umiem? No szczerze to wszystko co umiałam w liceum + 10 lat wiec umiem malo. Moge jedynie liczyc na to, ze ktoras szufladka mi sie w glowie otworzy i co nie co przypomni + odrobinka logiki + ogrom pracy?
Wczoraj przypominalam sobie (lub poznawalam znowu) zbiory liczbowe z MIMUW Wazniaka. Coz, wszystko wydawalo mi sie logiczne, ale do zadan nie zdazylam przejsc

Najchetniej to ja bym spedzila dzien na takich studiach, zobczyla jak to wyglada, a tak to czlowiek czasem idzie i nie wie, na co sie pisze.
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: Studia matematyczne po 10 latach

Post autor: michal2323 »

ale co dokladnie mialas w tym liceum,mialas przynajmniej wielomiany,funkcje trygonometryczne,rachunek rozniczkowy itd? Jesli tak to w jaki stopniu to rozumialas. Generalnie to nie ma sensu placic zeby sie przejsc zobaczyc,bo bez rozgrzewki umyslowej przed takimi studiami ciezko bedzie sobie poradzic,zwlaszcza z powodu malej ilosci czasu.
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Re: Studia matematyczne po 10 latach

Post autor: xxDorianxx »

michal2323, a mogła nie mieć? Czy pamięta to inna już sprawa.
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Re: Studia matematyczne po 10 latach

Post autor: leg14 »

Skoro potrzebujesz tylko gimnastyki umysłowej, a nie papierka, to po co iść na studia? Ucz się sama w domowy mzaciszu
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: Studia matematyczne po 10 latach

Post autor: michal2323 »

xxDorianxx, mogla w zaleznosci od szkoly i profilu
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Re: Studia matematyczne po 10 latach

Post autor: xxDorianxx »

michal2323, nie słyszałem żeby w jakimkolwiek liceum nie było wielomianów.Ale nic to nie wnosi nie ma co robić dymu.Miłego wieczoru.Jeśli chodzi o wątek to w 100% leg14, ma rację.Chyba,że ci bardzo zależy.Poćwicz rok i idź.
ODPOWIEDZ