Matematyka rozszerzona w rok

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
szzymen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Matematyka rozszerzona w rok

Post autor: szzymen »

Witam

Jestem w trzeciej klasie liceum na kierunku bio-chemicznym i stwierdziłem że warto byłoby gdybym również zdawał matematyke na pozioie rozszerzonym, nawet nie pod kątem medycyny ale kierunków biotechnologicznych.
Mam plan żeby rozpocząć naukę rozszerzenia już teraz, sprawdzić jak będzie mi to szło i żeby w 2019 napisać rozszerzoną matematyke, a w przyszłym roku biologie i chemie.
Na ile jest realne, jeżeli w maju zacznę systematyczną naukę matematyki na poziomie rozszerzonym, żebym w rok ogarnął cały materiał?
Jakie ksiązki i zbiory zadań będą niezbędne na początek?
Jakie inne rady maci dla mnie?
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2017, o 20:53 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: rozszerzonym.
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Re: Matematyka rozszerzona w rok

Post autor: Lbubsazob »

Jeżeli chcesz najpierw zdać chemię i biologię, a potem cały rok poświęcić na matematykę, to jest to jak najbardziej realne (oczywiście jeżeli będziesz uczył się systematycznie).
Co do zadań to oczywiście zbiór Kiełbasy + arkusze z poprzednich lat + jakieś repetytorium np. z Operonu. Na forum był taki temat "dobry zbiór zadań na maturę", możesz poszukać.
ODPOWIEDZ