Geometrio, geometrio

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Peterov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2013, o 21:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 2 razy

Geometrio, geometrio

Post autor: Peterov »

Jestem uczniem 2 klasy gimnazjum i mam taki problem, że od tego półrocza matematyka mi w ogóle nie wchodzi do głowy, możliwe że się bardzo rozleniwiłem, za dużo spędzam czasu przed komputerem. Do tego teraz zaczęliśmy brać geometrię (wielokąty i okręgi). Kompletnie tego nie rozumiem, macie jakieś propozycje, jak wrócić na właściwe tory, ile powinienem poświęcić czasu na naukę itd?
Ostatnio zmieniony 21 mar 2013, o 21:24 przez lukasz1804, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
szw1710

Geometrio, geometrio

Post autor: szw1710 »

To raczej temat na rozmowę z psychologiem. Mówię poważnie. W młodym wieku możesz umówić się z psychologiem w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Geometrio, geometrio

Post autor: piasek101 »

To indywidualna sprawa.

Koniec lenistwa może pomoże.
Awatar użytkownika
JakimPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2401
Rejestracja: 25 mar 2010, o 12:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 459 razy

Geometrio, geometrio

Post autor: JakimPL »

Pisałeś w innym temacie, że chcesz zostać programistą. Czy próbowałeś tworzyć jakieś gry, programy albo chociażby najprostsze aplikacje? Jeżeli tak i nie sprawia Ci to trudności, to znaczy, że nie jesteś zainteresowany samą matematyką, a jej zastosowaniami. Znajomość geometrii jest niezbędna, jeżeli będziesz chciał robić cokolwiek w stronę programowania.

Przede wszystkim, trzeba zacząć od początku. Proponuję znaleźć dobrą osobę, która wprowadzi Cię do geometrii i przekona, że nie jest ona taka trudna. Naprawdę, dyskusje o geometrii są pouczające, tylko trzeba je prowadzić z osobą, która się zna. Jeżeli problemem jest tylko i wyłącznie rozleniwienie, szybko nadrobisz zaległości.
Peterov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2013, o 21:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 2 razy

Geometrio, geometrio

Post autor: Peterov »

A znacie jakieś strony z zadaniami, które mi pomogą wrócić na właściwe tory w geometrii?
Orion94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 13:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 4 razy

Geometrio, geometrio

Post autor: Orion94 »

Kod: Zaznacz cały

http://www.wiw.pl/matematyka/geometria/

Dość przydatna stronka, tylko nie wiem czy na poziomie gimnazjum...
Peterov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2013, o 21:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 2 razy

Geometrio, geometrio

Post autor: Peterov »

A coś innego na poziom gimnazjalny?
Al93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 7 maja 2011, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Pomógł: 2 razy

Geometrio, geometrio

Post autor: Al93 »

nie zawsze więcej książek = łatwiejsza nauka, może weź po prostu podręcznik i przeanalizuj. Akurat geometria to podobno najdoskonalsza forma matematyki - jest spotykana na każdym kroku, nie jest abstrakcją. W rozwiązywaniu zadań z geometrii ważniejsza może nawet niż wiedza jest własna spostrzegawczość a tą wytrenujesz przez rozwiązywanie zadań (nawet ze zbioru gimnazjalnego - coś z nim nie tak?;)) Traktuj zadania jak zagadki a zobaczysz piękno geometrii ;]

a poza tym polecam: [ciach]
Ostatnio zmieniony 26 mar 2013, o 17:45 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Złamanie punktu III.6.7 Regulaminu.
ODPOWIEDZ