Co powtórzyć z matematyki ?

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
murawsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 19:04
Płeć: Mężczyzna

Co powtórzyć z matematyki ?

Post autor: murawsky »

Witam.
Od 1 września bieżącego roku uczęszczam do 1 klasy w LO z rozszerzeniem mat-fiz-inf (z czego największy nacisk na matmę). Jutro mam sprawdzian, który ma sprawdzić wiedzę z gimnazjum. Co warto sobie powtórzyć ?
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

Co powtórzyć z matematyki ?

Post autor: RSM »

Nic. Warto się sprawdzić, potem będziesz wiedział co powtarzać.
szw1710

Co powtórzyć z matematyki ?

Post autor: szw1710 »

Nic - to taki sprawdzian, z którego nauczyciel dowie się, co kto umie, a czego nie umie. Na ocenę na półrocze nie powinien mieć wpływu. Ja na kursach w ramach zajęć unijnych też robię studentom podobny test.

Oczywiście to moja opinia o tym sprawdzianie, ale 20-letnie doświadczenie w nauczaniu matematyki sprawia, że mogę mieć nieco racji.
murawsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 19:04
Płeć: Mężczyzna

Co powtórzyć z matematyki ?

Post autor: murawsky »

Tylko wiecie... zależy mi też na wyrobieniu dobrej opinii. A nie chciałbym dostać dop. czy dst. z pierwszego sprawdzianu.
szw1710

Co powtórzyć z matematyki ?

Post autor: szw1710 »

Jak będziesz na siłę chcieć nie dać plamy na pierwszym sprawdzianie, to ją właśnie dasz. Podejdź do tego na luzie. Nauczyciel na pewno jest rozsądny. Ja stoję po drugiej stronie biurka i wiem co mówię. Nic się nie stanie, jeśli czegoś nie napiszesz. Nie możesz być perfekcjonistą.
murawsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 19:04
Płeć: Mężczyzna

Co powtórzyć z matematyki ?

Post autor: murawsky »

W takim razie dziękuję
Pomodlę się tylko, żebym 1 czy 2 na początek nie dostał
szw1710

Co powtórzyć z matematyki ?

Post autor: szw1710 »

Napisz jak poszło. Połamania pióra.
ODPOWIEDZ