Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
georgetj
Posty: 0
Rejestracja: 21 lip 2011, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bolesławiec

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: georgetj »

Witam wszystkich !
Jestem nowym użytkownikiem tego ciekawego forum.
Pozwólcie, że od razu przejdę do rzeczy.
Wiem jak większość forumowiczów reaguje na oznajmienie w stylu "odkryłem nowy wzór ". Niemniej jednak pokuszę się o takie właśnie stwierdzenie.
Mój Algorytm dotyczy rozwiązywania równań czwartego stopnia za pomocą pierwiastków. Problem badany od wielu wielu lat, jednak mimo iż temat w świecie algebry wyższej był wielokrotnie poruszany, to wzory Ferrariego są najpopularniejszą metodą na prawidłowe wykonanie obliczeń. Moja metoda w żaden sposób nie jest związana ze wzorami Ferrariego. Ponadto cechuje się ona większą szybkością.
Poszukuje najlepszego sposobu weryfikacji moich koncepcji oraz przekazania sprecyzowanej wiedzy opinii publicznej.
Jeśli chodzi o poprawność merytoryczną, to algorytm widziało dwóch Profesorów matematyki za potwierdzeniem, że przyjmują materiały, które są moją własnością. Dowiedziałem się, że obliczenia jak najbardziej mają sens, tok rozumowania jest również poprawny, a cały algorytm ma swoją wartość. Na tym się jednak kończy, bo nikt za mnie nie będzie szukał "wydawcy". Profesora, który mógłby napisać recenzje już mam lecz problem tkwi w dalszej części, bo jako osoba nierozpoznawana w świecie nauki, musiałbym jeszcze zapłacić kupę pieniędzy za to, że mogę to gdzieś umieścić. Natomiast wiem, że możliwe jest opublikowanie tego typu materiału z jakimś zyskiem, ale większe są szanse u anglojęzycznego wydawcy. Stąd moje pytanie czy ktokolwiek z forumowiczów może zna chociaż jakiś kontakt, adres email, instytucje, obojętnie kogo, kto może w jakiś sposób wskazać mi chociaż część dalszej mozolnej drogi, którą usiłuje się przedostać ?
Sprawę sam traktowałem niepoważnie i z uśmiechem, dopóki nie rozwiązałem tym sposobem kilkunastu wielomianów, a przekopując wszelkie książki, tablice matematyczne i internet nie natknąłem się na jakiekolwiek podobne wzory. Wiarę w nowy sposób na rozwiązywanie równań stopnia 4-ego przypieczętowały pozytywne opinie dwóch Profesorów.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek odzew.
Pozdrawiam.
miodzio1988

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: miodzio1988 »

Jeśli chodzi o poprawność merytoryczną, to algorytm widziało dwóch Profesorów matematyki za potwierdzeniem, że przyjmują materiały, które są moją własnością. Dowiedziałem się, że obliczenia jak najbardziej mają sens, tok rozumowania jest również poprawny, a cały algorytm ma swoją wartość.
Spoko. Też byśmy chcieli zweryfikować poprawność Twojego rozumowania, więc prosimy o ten algorytm.
dopóki nie rozwiązałem tym sposobem kilkunastu wielomianów
No to nic nie znaczy. Jednak prosimy o dowód poprawności danych wzorów. Przykłady są nic nie warte.
Poszukuje najlepszego sposobu weryfikacji moich koncepcji oraz przekazania sprecyzowanej wiedzy opinii publicznej.
Tutaj masz najlepszy sposób na przekazanie swojej wiedzy. Prosimy. Nikt Twojego pomysłu nie ukradnie, bo to forum publiczne jest.
Natomiast wiem, że możliwe jest opublikowanie tego typu materiału z jakimś zyskiem,
A ta wiedza skąd jest?
Stąd moje pytanie czy ktokolwiek z forumowiczów może zna chociaż jakiś kontakt, adres email, instytucje, obojętnie kogo, kto może w jakiś sposób wskazać mi chociaż część dalszej mozolnej drogi, którą usiłuje się przedostać ?
Ja np. Ja np koniec tej drogi Ci wskażę Wystarczy, że ten dowód podasz, a razem z ziomkami z forum Ci błędy wskażemy, co będzie oznaczało koniec tej drogi.
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7150
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1322 razy

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: Lorek »

Wystarczy, że ten dowód podasz, a razem z ziomkami z forum Ci błędy wskażemy, co będzie oznaczało koniec tej drogi.
No wiesz co, od razu musisz zakładać, że jest źle. A może tym razem komuś coś się udało
georgetj
Posty: 0
Rejestracja: 21 lip 2011, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bolesławiec

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: georgetj »

Witam ponownie.
Wiedza na temat publikacji w anglojęzycznych czasopismach pochodzi od dziekana pewnej uczelni w Lublinie.
Prosiłem jedynie o wskazówkę skąd zdobyć informacje na temat publikacji, kiedy już będę miał zaopiniowany materiał. Nie chcę zostać źle zrozumiany, ale nie będę wklejał tu algorytmu, aby ktoś się mógł pobawić w szukanie błędu. Doceniam chęć weryfikacji mojego sposobu, ale tych wzorów nie badał profesor w sensie nauczyciel ze szkoły średniej lecz dwóch tytułowanych profesorów zwyczajnych w tym jeden specjalista od algebry wyższej.
Nie pisałem, że rozwiązanie kilkunastu przykładów daje potwierdzenie szczelności algorytmu, tylko że zacząłem traktować go nieco poważniej i zająłem się przeprowadzaniem dowodów.
Tak więc jeśli ktoś ma pomysł gdzie uderzyć, to będę wdzięczny, jeśli nie, to sam dam sobie radę, po prostu to kwestia czasu i być może nakładów finansowych.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2011, o 22:32 przez georgetj, łącznie zmieniany 1 raz.
miodzio1988

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: miodzio1988 »

lecz dwóch tytułowanych profesorów zwyczajnych w tym jeden specjalista od algebry wyższej.
I żaden Ci nie powiedział, gdzie się zgłosić z Twoim algorytmem? BARDZO dziwne...
Nie pisałem, że rozwiązanie kilkunastu przykładów daje potwierdzenie szczelności algorytmu, tylko że zacząłem traktować go nieco poważniej i zająłem się przeprowadzaniem dowodów.
Czyli dowód dopiero pojawił się po testach ? No to już wiem jaka jest wartość tego dowodu...
georgetj
Posty: 0
Rejestracja: 21 lip 2011, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bolesławiec

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: georgetj »

Nie, nie dowiedziałem się nic konkretnego, prócz tego, że mam szukać i tyle. Nie będę wspominał, że nie ma nic za darmo...
Natomiast dowody na "szczelność" pojawiły się po testach. Nie wiesz czego miały konkretnie dotyczyć więc nie zakładaj, że wszystko jest niedorzeczne. Masz prawo do własnego zdania i opinii tym bardziej, że nie widzisz konkretów. Niemniej jednak nie będę Ci udowadniać czy mam racje czy nie.
Tak więc jeszcze raz napiszę, że chodzi mi JEDYNIE o drogę formalną publikacji.
miodzio1988

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: miodzio1988 »

Masz prawo do własnego zdania i opinii tym bardziej, że nie widzisz konkretów.
No właśnie dlatego, że nie widzę konkretów posądzam Cię o bzdurne myślenie..
nie dowiedziałem się nic konkretnego, prócz tego, że mam szukać i tyle.
Więc Twoje odkrycie jest nic nie warte. Przykro mi.
Natomiast dowody na "szczelność" pojawiły się po testach.
hheheh testy to nie dowód bejbe.
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: RSM »

georgetj, jak to sobie wyobrażasz? Za każdym razem jak ktoś będzie używał twojego algorytmu będzie trzeba ci przelać odpowiednią kwotę na konto?
georgetj
Posty: 0
Rejestracja: 21 lip 2011, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bolesławiec

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: georgetj »

Nigdzie nie pisałem, że testy to dowód.
Bycie doświadczonym forumowiczem chyba nie uprawnia Cie do takiego cwaniaczkowatego tonu wypowiedzi.
Co do myślenia, niech sobie będzie i bzdurne wg Ciebie, a prowokacją nie spowodujesz, że będę chciał Ci udowodnić, że tak nie jest. Dajmy spokój nie mamy po 13 lat więc jeśli nie masz informacji na interesujący mnie temat to skończmy niepotrzebne dywagacje.-- 21 lip 2011, o 22:56 --RSM - gdzie tam nie o takie coś mi chodziło. Miałem na myśli publikacje w jakimś czasopiśmie naukowym.
Jeśli może coś skapnąć to ok, a jak nie to trudno:) Myślę, że po prostu warto spróbować.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: miki999 »

georgetj, skoro masz pozytywną opinię profesorów, to może ich się spytaj, gdzie to umieścić?
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4105
Rejestracja: 16 maja 2009, o 15:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 428 razy

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: Inkwizytor »

miodzio, jeśli algorytm jest niepoprawny i zawarte są jakieś błędy w metodzie to wyjdą przy recenzowaniu artykułu. Chciałbym tylko zauważyć że nie ma dowodu na to, że nie ma innej metody niż wzory Ferrariego i wariacje na ten temat.

georgetj, może powinieneś jeszcze "uderzyć" do ośrodków mocnych matematycznie w Polsce: Warszawa, Poznań, Wrocław poszukać biegłego w analizie matematycznej. Na forum na pewno dobrze zorientowany będzie w kwestii publikowania Jan Kraszewski, częsty bywalec tego forum.

Jeśli uda ci się opublikować to wrzuć proszę kiedyś tu linka do strony wydawnictwa by zerknąc na pierwsza stronę i introduction
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: Rogal »

Miodzio - to, że Ty nigdy nie próbowałeś nawet niczego odkryć czy rozwiązać jakiegoś ciekawego problemu wcale nie oznacza, że tego nie da się zrobić. Co lepsze - da się, co potwierdza i historia i dzieje obecne.
Także zluzuj worek, bo Ci się strasznie napiął i daj człowiekowi robić swoje (ciekawe rzeczy).
Bo nawet jeśli się myli, to i tak jest to pożyteczniejsze niż robienie w kółko tych samych zadań.
georgetj
Posty: 0
Rejestracja: 21 lip 2011, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bolesławiec

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: georgetj »

miki999 to pierwsze co się nasuwa na myśl. Niby proste, ale uwierz mi, że proste tylko dla ludzi znaczących w świecie nauki z wyrobioną marką. Tylko gdybyś usłyszał "no musi Pan szukać wydawcy" to taka odpowiedź, która nie naprowadza zbytnio na właściwą drogę. Powiem tak: musi być wydawca, który zechcę się mną zainteresować. Następnie algorytm jest weryfikowany przez odpowiednie osoby. Jeśli nawet mam recenzje profesora to nie wystarczy, bo muszą jeszcze zorientować się czy ktoś wcześniej nie wpadł na tego typu wzory.
Jeśli nic nie pomoże to zapłacę i spróbuję wykorzystać znajomości jednego z profesorów.-- 21 lip 2011, o 23:14 --Inkwizytor - dziękuje Ci bardzo za konkretne nazwisko. Na pewno będę próbował, jeśli coś się uda od razu zamieszczę link.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: miki999 »

Tylko gdybyś usłyszał "no musi Pan szukać wydawcy" to taka odpowiedź, która nie naprowadza zbytnio na właściwą drogę. Powiem tak: musi być wydawca, który zechcę się mną zainteresować.
Bierzesz listę filadelfijską i jazda po tytułach czasopism.- tak bym zrobił.
miodzio1988

Być może nowy sposób rozwiązywania wielomianów

Post autor: miodzio1988 »

Powiem tak: musi być wydawca, który zechcę się mną zainteresować.
I co? Wydawca jedynie Twoje rozwiązanie będzie drukował? No myśl realnie.

Rogal, 205207.htm numer telefonu Ci do kolegi dam jak chcesz. Przemyśl jego ciekawe rzeczy ;]

Dla mnie te dwa tematy są identyczne
ODPOWIEDZ