Studia po 35 roku życia?

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Mat87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2022, o 13:08
Płeć: Mężczyzna
wiek: 35

Studia po 35 roku życia?

Post autor: Mat87 »

Okoliczności zmusiły mnie do rzucenia studiów (informatyka) na 3-cim roku. Myślałem, że to będzie przerwa na rok, może dwa, góra trzy, a minęła ponad dekada. W tym czasie wiele zrozumiałem. Między innymi to, że potrzebuję matematyki, i chyba najchętniej w formie studiów.

Pytanie: jak to osiągnąć w moim wieku i przy moich zobowiązaniach (sporo pracuję). Czy studia niestacjonarne mają sens? Czy znacie kogoś (najchętniej ze Śląska, bo tam się przeprowadzam), kto mógłby mi pomóc przygotować się do studiów?
richman11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 11 gru 2017, o 20:39
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 13 razy

Re: Studia po 35 roku życia?

Post autor: richman11 »

Według mnie będzie ciężko pogodzić studia z pracą, ale to chyba zależy od jednostki. Co do nauki, to możesz wziąć sobie podręczniki i zbiory zadań z OE Pazdro i je przerobić. W ten sposób możesz nadrobić sobie LO. Jeśli chodzi o dalszą naukę to jest na youtube taki kanał o matematyce The Math Sorcerer. Publikuje tam dosyć ciekawe treści m.in. o samodzielnej nauce matematyki etc.
black0505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 mar 2022, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
wiek: 32

Re: Studia po 35 roku życia?

Post autor: black0505 »

Hej, miałem podobną sytuację. Zacząłem studia po szkole średniej i zostawiłem je po 1.5 roku. Po 10ciu latach w październiku 2021 zacząłem na nowo studia na kierunku matematyka. Teraz wchodzę na drugi rok, a mam 32 lata. Wszystko przed Tobą, potrzebujesz tylko odpowiednio dużo determinacji, nie zwlekaj! Trzymam kciuki, Powodzenia. :)
ODPOWIEDZ