Jak zostać formalistą

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Jak zostać formalistą

Post autor: Niepokonana »

Dzień dobry, mam pytanie i proszę o odpowiedź. Jak zostać formalista? No bo ja chcę ale nie wiem jak.
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4060
Rejestracja: 13 sie 2016, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: hrubielowo
Podziękował: 79 razy
Pomógł: 1391 razy

Re: Jak zostać formalistą

Post autor: Janusz Tracz »

Wiki pisze:Formalista: człowiek zbytnio przywiązujący wagę do formalności, zewnętrznych form działania
Więc musisz po prostu zacząć zbytnio przywiązywać wagę do formalności.
SJP pisze: Formalność: czynność wykonywana według przepisów, sprawa łatwa do załatwienia
Czyli podsumowując musisz po prostu zacząć zbytnio przywiązywać wagę do czynności wykonywanych według przepisów oraz spraw łatwych do załatwienia.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Jak zostać formalistą

Post autor: Niepokonana »

Nie rozumiesz. Ja chcę zostać matematycznym formalista a nie urzędowym.
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4060
Rejestracja: 13 sie 2016, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: hrubielowo
Podziękował: 79 razy
Pomógł: 1391 razy

Re: Jak zostać formalistą

Post autor: Janusz Tracz »

Niepokonana pisze: 15 paź 2021, o 23:16 Nie rozumiesz.
Bo nie postawiłaś precyzyjnego pytania jak widać było wieloznaczne. Formaliści tak nie robią. Zacznij więc od tego.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Jak zostać formalistą

Post autor: Niepokonana »

Życie z osobą nieprecyzyjną jest dość trudne i stresujące. Ludzie z mojej grupy średnio lubią naszego dr hab. od analizy, który nie przykłada zbytniej uwagi do oznaczeń, przez co parę razy się pomylił i niektóre osoby się zestresowały i już go nie lubią. Natomiast nasz dr od algebry jest formalistą aż do bólu i go lubią, bo wiadomo, o co mu chodzi. No więc ja chcę być bardziej jak dr od algebry, wyrażać się precyzyjnie, żeby było wiadomo, o co chodzi, a nie jak dr hab. od analizy, który mówi raz tak a raz tak. Mimo że lubię mojego dr hab. od analizy, on jest fajny.
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4060
Rejestracja: 13 sie 2016, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: hrubielowo
Podziękował: 79 razy
Pomógł: 1391 razy

Re: Jak zostać formalistą

Post autor: Janusz Tracz »

Niepokonana pisze: 18 paź 2021, o 01:23 Życie z osobą nieprecyzyjną jest dość trudne i stresujące. Ludzie z mojej grupy średnio lubią naszego dr hab. od analizy, który nie przykłada zbytniej uwagi do oznaczeń, przez co parę razy się pomylił i niektóre osoby się zestresowały i już go nie lubią.
To bardziej niechlujstwo, a nie brak formalizmu. Choć nie będę tu oceniać nie znam.
Niepokonana pisze: 18 paź 2021, o 01:23 Natomiast nasz dr od algebry jest formalistą aż do bólu i go lubią, bo wiadomo, o co mu chodzi.
To bardziej brzmi jak opis dobrego dydaktyka. Gdyby prowadzący faktycznie był formalistą aż do bólu na 1 roku to studenci raczej też by go nie lubili. Więc po tych niezwiązanych ze sprawą komentarzach możemy wrócić do pytania
Niepokonana pisze: 18 paź 2021, o 01:23 No więc ja chcę być bardziej jak dr od algebry, wyrażać się precyzyjnie, żeby było wiadomo, o co chodzi, a nie jak dr hab. od analizy, który mówi raz tak a raz tak.
Mogę jedynie radzić by zastanawiać się nad tym co się mówi.
pesel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1707
Rejestracja: 8 cze 2010, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 412 razy

Re: Jak zostać formalistą

Post autor: pesel »

Niepokonana pisze: 18 paź 2021, o 01:23 Życie z osobą nieprecyzyjną jest dość trudne i stresujące.
Ba.
Niepokonana pisze: 18 paź 2021, o 01:23 Mimo że lubię mojego dr hab. od analizy, on jest fajny.
Znaczy, że jak?
ODPOWIEDZ