Usystematyzowanie wiedzy matematycznej

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Selen9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 maja 2021, o 15:52
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21

Usystematyzowanie wiedzy matematycznej

Post autor: Selen9 »

Jestem pasjonatem nauk przyrodniczych. Nauki te wymagają pewnej znajomości matematyki, stąd musiałem się uczyć i matematyki. Zasadniczo była to taka chaotyczna nauka od zagadnienia do zagadnienia, w zależności co było potrzebne do zrozumienia danego zagadnienia z chemii i fizyki. Jak czytałem w fizyce o polach, to sobie doczytałem z matematyki o operatorze lambda. Jak na chemię uczyłem się o stężeniach, no to czytałem z matematyki logarytmach. Raczej nie miałem jednego dominującego podręcznika, tylko jak musiałem się nauczyć np. o tych logarytmach, to trochę zajrzałem do jednej książki, trochę do drugiej, trochę też popatrzyłem w Internecie itd. Miałem niby w szkole i na studiach zajęcia z matematyki, ale zasadniczo wiele one mi nie dawały, większość materiału z tych zajęć miałem już wcześniej przyswojoną.

Teraz jednak nieco mnie denerwuje pewna chaotyczność w mojej wiedzy. Niby fajnie że umiem np. obliczyć pochodną, ale chciałbym mieć jednak silniejsze poczucie porządku, widzieć co z czego wynika, z czym się wiąże itd. Co byście mi polecili? Przeglądałem różne podręczniki, różne kursy internetowe i ciężko mi samemu coś wybrać.
ODPOWIEDZ