Omega czy Kiełbasa?

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Janek-1999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2020, o 11:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21
Podziękował: 3 razy

Omega czy Kiełbasa?

Post autor: Janek-1999 »

Cześć,

Przygotowuje się do matury z rozszerzonej matematyki w 2021 roku. Aktualnie przerabiam drugą cześć z trzech zbiorów zadań od Pazdro (1 zrobiona, w drugiej połowa). Po tych zbiorach chciałbym zrobić kiełbasę, omegę lub inny zbiór. I tu pytanie do was, zależy mi na jak najlepszym wyniku z matury. Który zbiór według was zawiera zadania najbardziej odpowiednie do matury? Oba zbiory mają zarówno zwolenników jak i przeciwników, jakie są wasze przeczucia? Czy któryś zbiór ma za mało lub wręcz za dużo materiału jak na zakres matury?
Gerid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 9 gru 2019, o 21:31
Płeć: Mężczyzna
wiek: 18
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Omega czy Kiełbasa?

Post autor: Gerid »

Ja tak szczerze Kiełbase średnio polecam, robiłem zadania z kilku zbiorów i według mnie zbiór jest wymagający ale średnio trafia w wymagania matury plus zadań jest bardzo dużo. Ja korzystałem z nowej ery, ars mathematica i właśnie omegii, nowa era bardzo podobny poziom do matury, omega wiele zadań ale właśnie wiele,, trików" i schematów,ktore mogą się przydać, ars mathematica to za to bardzo ambitny zbiór ale zadań nie ma wiele i każde porusza trochę inny problem, także z tych 2 co wymieniłes to zdecydowanie omega, polecam również nowa erę. A i na koniec nie zrozum mnie źle, trudniejsze zadania mniej schematyczne też warto robić, szczególnie jeśli liczy się na wysoki wynik. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lubielentilky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2017, o 16:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 1 raz

Re: Omega czy Kiełbasa?

Post autor: lubielentilky »

Kiedy się przygotowałem do matury z matematyki, a było to już bardzo dawno temu, bo jestem rocznikiem 89' to uczyłem się ze zbioru Kiełbasy. Te Pazdro to tam takie, do podstawy dobre. Kiełbasa tj. bardzo dobry zbiór zadań, ponieważ jest podzielony na dwie części - podstawa, rozszerzenie. Najpierw robi się zadania łatwe, potem są coraz trudniejsze, a potem te na czerwono, a na końcu z gwiazdką. Krążyły legendy, że jak się solidnie przerobi obie Kiełbasy to 100% z rozszerzenia powinno być w zasięgu każdego. Tak jak I kategoria szachowa jest w zasięgu każdego wg Emmanuela Laskera. Tylko dajcie mi człowieka.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, o 16:15 przez Dasio11, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edycja na życzenie autora.
Zablokowany