Omega czy Kiełbasa?

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Janek-1999
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 3 razy

Omega czy Kiełbasa?

Post autor: Janek-1999 » 1 paź 2020, o 16:59

Cześć,

Przygotowuje się do matury z rozszerzonej matematyki w 2021 roku. Aktualnie przerabiam drugą cześć z trzech zbiorów zadań od Pazdro (1 zrobiona, w drugiej połowa). Po tych zbiorach chciałbym zrobić kiełbasę, omegę lub inny zbiór. I tu pytanie do was, zależy mi na jak najlepszym wyniku z matury. Który zbiór według was zawiera zadania najbardziej odpowiednie do matury? Oba zbiory mają zarówno zwolenników jak i przeciwników, jakie są wasze przeczucia? Czy któryś zbiór ma za mało lub wręcz za dużo materiału jak na zakres matury?

Gerid
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 17 razy

Re: Omega czy Kiełbasa?

Post autor: Gerid » 15 paź 2020, o 22:44

Ja tak szczerze Kiełbase średnio polecam, robiłem zadania z kilku zbiorów i według mnie zbiór jest wymagający ale średnio trafia w wymagania matury plus zadań jest bardzo dużo. Ja korzystałem z nowej ery, ars mathematica i właśnie omegii, nowa era bardzo podobny poziom do matury, omega wiele zadań ale właśnie wiele,, trików" i schematów,ktore mogą się przydać, ars mathematica to za to bardzo ambitny zbiór ale zadań nie ma wiele i każde porusza trochę inny problem, także z tych 2 co wymieniłes to zdecydowanie omega, polecam również nowa erę. A i na koniec nie zrozum mnie źle, trudniejsze zadania mniej schematyczne też warto robić, szczególnie jeśli liczy się na wysoki wynik. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ