Książki Henryka Pawłowskiego

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Loplopa
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 3 razy

Książki Henryka Pawłowskiego

Post autor: Loplopa » 21 paź 2019, o 19:02

Cześć Jestem uczennicą 3kl liceum. Niedawno przerobiłam całą podstawę z matematyki rozszerzonej i podstawowej. Postanowiłam więc nieco rozszerzyć swoją wiedzę z matematyki. Po przeglądnięciu kilku tematów na forum zdecydowałam się na zakup serii książek Zadania z olimpiad matematycznych z całego świata Henryka Pawłowskiego i okazało się, że nie potrafiłam ruszyć żadnego zadania. Jaką książkę lub serię książek polecacie jako preludium do wyżej wymienionej serii książek?
Rekrutacja Instytut Matematyczny, Uniwersytet Wrocławski (gif)

loitzl9006
Moderator
Moderator
Podziękował: 26 razy

Re: Książki Henryka Pawłowskiego

Post autor: loitzl9006 » 22 paź 2019, o 09:45

Polecam "Wędrówki po krainie nierówności", L. Kourliandtchik, wyd. Aksjomat Toruń.
Ta książka ma 4 części. Każda część jest podzielona na rozdziały i w każdym z nich masz 1 stronę teorii (zazwyczaj jest to wyprowadzenie wzoru będącego tematem rozdziału), po czym masz przykładowe zadanie rozwiązane z użyciem tego wyprowadzonego wcześniej wzoru. Następnie masz kilka podobnych zadań do samodzielnego rozwiązania. Na końcu każdej z 4 części masz rozwiązania wszystkich zadań

Loplopa
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 3 razy

Re: Książki Henryka Pawłowskiego

Post autor: Loplopa » 10 sty 2020, o 17:13

Zapomniałam podziękować, za pomoc. Dziękuję! Przerobiłam 1-szą częśc i kawałek drugiej, były bardzo pomocne i pouczające

ODPOWIEDZ