Wybór odpowiedniego liceum

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Fizus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 18 maja 2009, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 10 razy

Wybór odpowiedniego liceum

Post autor: Fizus »

Podczepię się do tego tematu. Mam co prawda jeszcze rok do wyboru liceum, ale chcę dokonać go wcześniej, żeby wiedzieć do czego dążę.
Mieszkam w Poznaniu i interesuję się matematyką(a to niespodzianka, biorąc pod uwagę tematykę forum). Startowałem w OMG i kuratoryjnym w tym roku, skończyło się na finałach. Zrobiłem sobie listę szkół, do których chciałbym startować:
1)Maria Magdalena(15 lokata w kraju)
2)I LO w Poznaniu(56 lokata)
3)VIII LO w Poznaniu(54 miejsce)
Rzecz jasna chodzi mi o mat-fiz(mat-fiz-inf w VIII). Czy ktoś z forumowiczów orientuje się w sytuacji i może mi powiedzieć jaka szkoła byłaby odpowiednim miejscem do rozwoju z matematyki(nie tylko do matury, ale też pod kątem olimpiady)? Myślę czy nie spróbować kiedyś też swoich sił w Olimpiadzie Fizycznej.
Mój dylemat jest taki:
Marynka-wysokie miejsce, ale przyjęło się(nie wiem na ile prawdziwie), że jest to szkoła humanistyczna. Matematyk podobno wybitny, ale pozostali nauczyciele w mat-fizie słabi.
Marcinek-jedna z lepszych szkół w Poznaniu, ale słyszałem, że atmosfera nie jest zbyt ciekawa. Nie wiem nic o poziomie matematyki.
Ósemka - szkoła typowo ścisła, z sukcesami w matematyce, fizyce i informatyce, ale podobno część nauczycieli nie jest za fajna i w rankingu poznańskich ogólniaków zajmuje "dopiero" 5 miejsce(na podstawie matur).
Co w takim razie wybrać? Czy ktoś z tu zgromadzonych uczy(ł) się w którejś z tych placówek i mógłby wyrazić swoją opinię?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
adelo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2009, o 10:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce/Poznań
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

Wybór odpowiedniego liceum

Post autor: adelo »

Fizus pisze:Podczepię się do tego tematu. Mam co prawda jeszcze rok do wyboru liceum, ale chcę dokonać go wcześniej, żeby wiedzieć do czego dążę.
Mieszkam w Poznaniu i interesuję się matematyką(a to niespodzianka, biorąc pod uwagę tematykę forum). Startowałem w OMG i kuratoryjnym w tym roku, skończyło się na finałach. Zrobiłem sobie listę szkół, do których chciałbym startować:
1)Maria Magdalena(15 lokata w kraju)
2)I LO w Poznaniu(56 lokata)
3)VIII LO w Poznaniu(54 miejsce)
Rzecz jasna chodzi mi o mat-fiz(mat-fiz-inf w VIII). Czy ktoś z forumowiczów orientuje się w sytuacji i może mi powiedzieć jaka szkoła byłaby odpowiednim miejscem do rozwoju z matematyki(nie tylko do matury, ale też pod kątem olimpiady)? Myślę czy nie spróbować kiedyś też swoich sił w Olimpiadzie Fizycznej.
Mój dylemat jest taki:
Marynka-wysokie miejsce, ale przyjęło się(nie wiem na ile prawdziwie), że jest to szkoła humanistyczna. Matematyk podobno wybitny, ale pozostali nauczyciele w mat-fizie słabi.
Marcinek-jedna z lepszych szkół w Poznaniu, ale słyszałem, że atmosfera nie jest zbyt ciekawa. Nie wiem nic o poziomie matematyki.
Ósemka - szkoła typowo ścisła, z sukcesami w matematyce, fizyce i informatyce, ale podobno część nauczycieli nie jest za fajna i w rankingu poznańskich ogólniaków zajmuje "dopiero" 5 miejsce(na podstawie matur).
Co w takim razie wybrać? Czy ktoś z tu zgromadzonych uczy(ł) się w którejś z tych placówek i mógłby wyrazić swoją opinię?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Nawet nie sugeruj się takimi rankingami

Patrzenie, że coś jest wyżej w rankingu ( o parę oczek) jest BZDURNE! Na olimpiady/matury mogą pomóc Ci się przygotować różni nauczyciele, jednak pamiętaj, że najwięcej pracy jeśli chodzi o matury mat/fiz wymaga się od samego siebie.

Btw. Analizując Twój post to nie zastanawiaj się zbyt długo tylko wybieraj Ósemkę. Skoro są to pewne informacje o reprezentowanym poziomie mat/fiz przez tą szkołę to idź tam gdzie masz pewność, że czegoś się nauczysz.

Nie uczyłem się w żadnej z tych placówek, nie pochodzę nawet z okolic Poznania, jednak mówiąc ogólnikowo + patrząc na wszystko z perspektywy czasu, mój post mimo wszystko powinien Ci pomóc.
gila
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 18:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk

Wybór odpowiedniego liceum

Post autor: gila »

To może ja także poproszę o radę.
Jeszcze miesiąc temu planowałam postawić na Liceum Plastyczne, jednak zmieniłam zdanie. Koleżanka podsuneła mi GiLA (Toruń), sama myślę raczej o Krakowie ze względu na to, że nie przelewa mi się, a tam mam rodzinę. Jeśli ktoś z Was mógłby wypowiedzieć się o GiLA, polecić jakąś szkołę w Krakowie-byłabym wdzięczna.
PS Interesuje mnie także psychologia, którą chciałabym studiować, więc dobrze by było, gdyby poziom innych przedmiotów był także wysoki.
lukasz95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2012, o 13:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Wybór odpowiedniego liceum

Post autor: lukasz95 »

Ja polecam Akademickie Liceum Ogólnokształcące "Oświata - Lingwista" w Gdańsku. Od przyszłego roku szkolnego, tj. 2012/2013 zostają otwarte nowe klasy:

Klasa politechniczna.
W roku szkolnym 2012/2013 prowadzimy nabór do klasy o profilu politechnicznym, w którym uczniowie realizują rozszerzony program nauczania z
matematyki, fizyki i informatyki we współpracy z Politechniką Gdańską.

Klasa dwujęzyczna.
W roku szkolnym 2012/2013 prowadzimy nabór do klasy dwujęzycznej z rozszerzonym programem z języka angielskiego (6 godzin tygodniowo) oraz przedmiotami:
historia, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki realizowanymi w rozszerzonym wymiarze godzin i wykładami w języku angielskim.

Więcej na stronie szkoły:
ODPOWIEDZ