Czy warto iść do Staszica

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Istniejemy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2022, o 10:28
Płeć: Kobieta
wiek: 13

Czy warto iść do Staszica

Post autor: Istniejemy »

Jestem w połowie ósmej klasy i myślę sobie "W sumie już trzeba się zdecydować, bo za parę miesięcy zdecyduję o dużej części swojego życia, mając 14 lat, po prostu świetnie". Kilka lat wcześniej wymarzyłam sobie Staszica, ale im bliżej liceum, tym mniej jestem tego pewna. Z dostaniem się tam nie będzie większego problemu - chodzę do klas 7-8 rozszerzonych matematycznie, więc ani matex, ani inny profil jeśli się przyłożę, nie będzie raczej problemem. Tylko rekrutacja to jedno, a nauka w tej szkole z tego co wiem, a mam informacje od tych, co tam poszli w zeszłym roku i wcześniej, to drugie. Nie wiem, czy dam sobie radę, szczególnie, że jednak geniuszem nie jestem, a poza tym chcę też się rozwijać pozaszkolnie, po rozważam programowanie i architekturę, a do tego trzeba się przygotować. Poza tym nie chcę spędzić całej młodości na siedzeniu nad książkami, zamierzam jak najwięcej się nauczyć, ale też trochę poimprezować i może złapać jakąś drobną pracę w późniejszych klasach. Z drugiej strony Staszic na pewno by się przydał, a poza tym wybiera się tam około połowy mojej klasy, a ja już teraz nie wyobrażam sobie rozdzielenia.
Co powinnam zrobić? Iść do Staszica? Jeśli tak, to na jaki profil?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Czy warto iść do Staszica

Post autor: arek1357 »

A co to jest Staszic? bo nie sprecyzowałaś osobiście mi się kojarzy z tym nieszczęsnym reformatorem co narobił wiele bałaganu ale chyba Ci nie o niego chodzi bo raczej ten typ nie żyje z czego się cieszę więc do trupa raczej nie pójdziesz. Domniemuję, że chodzi Ci o liceum ale nic więcej nie wiadomo na ten temat więc sprecyzuj...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Czy warto iść do Staszica

Post autor: Jan Kraszewski »

Gdybyś uważniej czytał forum, to byś wiedział:

Kod: Zaznacz cały

https://staszic.waw.pl/
.

JK
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Czy warto iść do Staszica

Post autor: AiDi »

Uczę na korepetycjach sporo uczniów ze Staszica i zdarza się, że u niektórych presja i poziom trudności powoduje dość szybkie wypalenie. Matex jest zdecydowanie tym bardziej wymagającym profilem, więc jeśli chcesz mieć czas na inne rzeczy to polecałbym mniej wymagający zwykły mat-fiz.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Czy warto iść do Staszica

Post autor: kmarciniak1 »

Istniejemy pisze: 27 sty 2022, o 10:58 Jestem w połowie ósmej klasy i myślę sobie "W sumie już trzeba się zdecydować, bo za parę miesięcy zdecyduję o dużej części swojego życia, mając 14 lat, po prostu świetnie".
Zdecydowanie tak nie jest. To tylko jeden z wyborów których dokonasz w życiu i raczej na pewno nie najważniejszy.
Istniejemy pisze: 27 sty 2022, o 10:58 szczególnie, że jednak geniuszem nie jestem, a poza tym chcę też się rozwijać pozaszkolnie, po rozważam programowanie i architekturę, a do tego trzeba się przygotować. Poza tym nie chcę spędzić całej młodości na siedzeniu nad książkami, zamierzam jak najwięcej się nauczyć, ale też trochę poimprezować i może złapać jakąś drobną pracę w późniejszych klasach. Z drugiej strony Staszic na pewno by się przydał, a poza tym wybiera się tam około połowy mojej klasy, a ja już teraz nie wyobrażam sobie rozdzielenia.
Co powinnam zrobić? Iść do Staszica? Jeśli tak, to na jaki profil?
Imho sama sobie odpowiedziałaś tutaj.
ODPOWIEDZ