Wybór szkoły średniej

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
sabbia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2019, o 14:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Wybór szkoły średniej

Post autor: sabbia »

Witam! Oto mój pierwszy post na tym forum więc jeśli coś by nie było dobrze to z góry przepraszam .
Aktualnie kończę szkołę podstawową jestem rocznikiem który nie był w gimnazjum a kończy ósmą klasę.
Przez całe moje życie nienawidziłem matematyki . Generalnie uczyłem się dobrze przedmiotów humanistycznych. Kiedyś nie dawałem rady robić zadań były dla mnie nudne itp.. W tym roku moja nauczycielka się zmieniła z powodu choroby i na cały rok mam nową panią. Dotychczas miałem ledwo 4 teraz mam 5. Po tym jak pani mnie doceniła nagle zacząłem uczyć się matematyki i Fizyki. Na lekcjach wszystko było dla mnie zrozumiałe do czasu kiedy przyszły próbne egzaminy ósmoklasisty czyli jak dla mnie nowość bo nigdy żadnego egzaminu nie pisałem nawet szóstoklasisty bo mnie ominął. W szkole napisałem na 40% w domu bez stresu piszę na ok 60%. Wiem że to słabe wyniki ale sam dostrzegam rezultaty prawdziwego uczenia się matematyki. W tym roku uważam że przybyło mi wiele wiedzy . Dodam że matematykę i fizykę jestem wstanie się nauczyć ale Chemii kompletnie nie pojmuję . Poza tym pomijam fakt że przez 2 lata zrobiliśmy jakieś jedno doświadczenie że woda zmieniła kolor... Poza tym same zadania . Mój problem stoi przed wyborem szkoły średniej. Chciałbym iść do liceum mat-fiz. Liceum ma zdawalność 100% matury. Jest to mała szkoła z kilkoma klasami. Nauczyciel matematyki uczy podobno dość oryginalnie z użycie jakiejś strony bodajże moodle. Podobno mają ok 200 zadań na tydzień, tak słyszałem. Dostać się dostane ale czy uważacie że to dobry pomysł? Z pewnością na humanistycznych kierunkach byłoby o wiele łatwiej ale nie kręci mnie to wcale . Mam jeszcze do wybrania technikum inf. ale nie sądzę że to dobry wybór dla mnie ponieważ nie kręci mnie uczenie się 5 lat informatyki. Poza tym nie chce już wybierać mojego zawodu a w technikum jest ogrom tych zajęć zawodowych. Uważam że byłoby to strata czasu. W dodatku w liceum lepiej przygotowują do matury z matematyki. Trochę się rozpisałem . Mam nadzieję że pomożecie.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 8 mar 2019, o 16:12 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawa wiadomości: zacząłem, byłoby, bodajże.
Samboor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2018, o 18:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3 razy

Re: Wybór szkoły średniej

Post autor: Samboor »

Cześć!
Z tą szkołą, to jest tam "normalne" roserzenie czy jest to bardziej staszico/V podobna szkoła gdzie robi się dużo ponad materiał i do Olimpiady? Mam podobną syt. do ciebie (tylko jestem w gimnajum i nie mam problemów z matematyką itp, ale te szukam szkoły). Z mojej strony mogę Ci odradzić technikum inf (jak z innymi to nie wiem), ponieważ egzaminy zawodowe podobno na rynku pracy są bezwartościowe, a rzeczy na lekcjach (tych zawodowych) często przestarzałe. A skoro odbywa się to kosztem dodatkowego roku i niższego poziomu matematyki i fizyki to według mnie nie warto. Bez obrazy ale 40% z 8-klasisty to nie jest najlepszy wynik, dlatego jeśli szkoła o której piszesz jest właśnie jakąś staszico/V podobną, to nie wiem czy nie lepiej było by pójść do szkoły w której matematyka "trzymana jest" w ramach rozszerzenia i z czasem samemu zacząc poza nie wychodzić. Ale to tylko moja opinia + sam jestem przed wyborem liceum więc może być błędna Mam nadzieję, że pomogłem.
pesel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1707
Rejestracja: 8 cze 2010, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 412 razy

Wybór szkoły średniej

Post autor: pesel »

sabbia pisze:Chemii kompletnie nie pojmuję . Poza tym pomijam fakt że przez 2 lata zrobiliśmy jakieś jedno doświadczenie że woda zmieniła kolor
Wcale tego faktu nie pominąłeś. Samo doświadczenie (zmiana koloru wody) wydaje się być bardzo ciekawe i trudne. Chciałbym umieć robić takie cuda, znam tylko jedną osobę, która to potrafiła.
ODPOWIEDZ