Mat-fiz-ang czy mat-fiz-inf

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Niki11Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2018, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Mat-fiz-ang czy mat-fiz-inf

Post autor: Niki11Bane »

Nie wiem który kierunek wybrać w liceum.
Z angielskiego i informatyki nie jestem jakoś uzdolniony. Chciałbym pisać angielski na poziomie rozszerzonym. informatyki nie chce pisać na maturze, ale chciałbym mieć jakieś podstawy.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2018, o 20:57 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
DamianTancerz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 2 sty 2018, o 20:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 11 razy

Mat-fiz-ang czy mat-fiz-inf

Post autor: DamianTancerz »

Rad nikt Ci chyba nie będzie miał odwagi dawać. Ja też jestem daleki, ale powiem, że informatyki (podstaw) można się nauczyć samemu. Tutaj daję świetny poradnik do C++:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=ErOzmh3BiXU&list=PLOYHgt8dIdoxx0Y5wzs7CFpmBzb40PaDo


To naprawdę nie tak, że polecam angielski, zwłaszcza, że to dość trudna matura z tego co mi mówili, ja nie wiem, bo ja po angielsku, tyle co trzeba w wolfram wpisać i nic więcej.


I jeszcze raz mówię, to tylko moja opinia, decyzja powinna być tylko Twoja!
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Mat-fiz-ang czy mat-fiz-inf

Post autor: kmarciniak1 »

DamianTancerz pisze:To naprawdę nie tak, że polecam angielski, zwłaszcza, że to dość trudna matura z tego co mi mówili,
Raczej źle Ci mówili, gdyż wystarczy spojrzeć na średnie wyniki z angielskiego PR z 2017 roku i widać, że średni wynik to \(\displaystyle{ 65\%}\) . Dla porównania z matematyki jest to \(\displaystyle{ 47\%}\) . A jeszcze warto zwrócić uwagę na to, że angielski pisze bardzo dużo osób (wiele też takich które nie realizowały poziomu rozszerzonego).
Awatar użytkownika
mortan517
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3359
Rejestracja: 6 lis 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 662 razy

Mat-fiz-ang czy mat-fiz-inf

Post autor: mortan517 »

To zależy też od tego gdzie chcesz dalej wybrać się na studia (o ile chcesz). Popatrz jakie przedmioty są wymagane do rekrutacji na uczelniach. Czasami jest to przedmiot + język, czasami 2 przedmioty + język, zależy od uczelni. Mimo wszystko matury z języków nie należą do najtrudniejszych.
ODPOWIEDZ