Przerabianie książek z liceum będąc w gimnazjum

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Awatar użytkownika
SkitsVicious
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2018, o 10:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy

Przerabianie książek z liceum będąc w gimnazjum

Post autor: SkitsVicious »

Witam, w ręce wpadły mi podręczniki szkolne do klas 1,2,3 liceum z rozszerzoną matematyką. Obecnie cały materiał z gimnazjum, oraz dużą część materiału z liceum mam w jednym palcu i tu pojawia się pytanie. Czy uczenie się z takich podręczników samemu ma sens? Czy lepiej kupić może jakąś inną książkę, która nie jest podręcznikiem szkolnym. Dodam, że idę do liceum z rozszerzoną matematyką i mam zamiar przygotowywać się do olimpiady matematycznej.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22171
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Przerabianie książek z liceum będąc w gimnazjum

Post autor: a4karo »

Jeżeli nie sprawia Ci trudności czytanie i uczenie się z podręczników, to jak najbardziej tak.
PokEmil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 25 mar 2017, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Przerabianie książek z liceum będąc w gimnazjum

Post autor: PokEmil »

A ja proponuję ci porobienie zadanek z Olimpiady Matematycznej Juniorów. Jest to olimpiada matematyczna dla gimnazjalistów. Próbowanie rozwiązania jakiekolwiek zadania nawet z pierwszego etapu części korespondencyjnej jest czasochłonne, nie są to standardowe zadania. Materiały jakie tam trzeba znać nie wykraczają poza poziom gimnazjum, a potrzebna literatura jest na ich stronie internetowej. Jeśli w 15 minut nic ci nie wyjdzie - nie poddawaj się, myśl dalej. Chyba, że olimpiadę znasz i umiesz rozwiązywać takie zadania, wtedy tak, myślę, że powinieneś sobie przerobić zadania z liceum. Jak masz jakieś pytania, daj znać!
ODPOWIEDZ