Technikum informatyczne

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
bartaas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2017, o 08:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Technikum informatyczne

Post autor: bartaas »

Cześć! Mam takie pytanie czy do technikum informatycznego trudno jest się dostać. Czy trzeba być naprawdę ogarniętym z przedmiotów ścisłych i lecieć na samy szóstkach? Złożyłem podanie do takiego technikum i strasznie się denerwuję że nie przyjmą. Jeżeli chodzi o moje oceny to wygląda to tak:
-matematyka 3 (ale poprawiam na 4)
-fizyka 3
-angielski 4
- polski 4 (bo chyba też jest punktowany)
- informatyka 5
Czy przyjmą mnie z takimi ocenami ? Dodam że jeśli chodzi o egzamin gimnazjalny z matematyki przeczuwam ze dobrze napisałem. Mam się czym denerwować?
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1563
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 242 razy

Re: Technikum informatyczne

Post autor: Gouranga »

Jedno szybkie pytanie: zamierzasz po tym technikum iść dalej na studia czy do pracy? Bo jak na studia, to kompletnie nie ma sensu iść do technikum i marnować dodatkowego roku życia. A jak chcesz od razu po technikum pracować, to jako technik informatyk dostaniesz pracę najwyżej w jakimś sklepie komputerowym albo jako "pogotowie informatyczne" od robienia formatów i instalowania office'a nieogarniętym starszym ludziom.
bartaas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2017, o 08:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Technikum informatyczne

Post autor: bartaas »

Jak dla mnie pytanie czy chcę iść na studia to jest jeszcze za wczesne, ale ogólnie pojawił się kiedyś taki pomysł w mojej głowie, to wszystko zależy od ocen w technikum i czy w ogóle się do niego dostanę,tego się najbardziej boję
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1563
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 242 razy

Re: Technikum informatyczne

Post autor: Gouranga »

szybka ściągawka dla ciebie:
technikum -> studia - bez sensu stracony rok
liceum -> studia - dobra opcja jeśli dasz radę przyswajać wiedzę
technikum -> praca - brak perspektyw, żałosna praca za nędzne grosze
liceum -> praca - ... no cóż, ktoś musi nam inteligentnym sprzedawać frytki
bartaas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2017, o 08:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Technikum informatyczne

Post autor: bartaas »

Ok ok,znam ten schemat, wiele osób mi to przedstawiało. Jak już mówiłem studia do dla mnie jeszce odległa sprawa, na razie chcę się dowiedzieć czy w ogóle jest szansa żeby mnie przyjęli z takimi ocenami?
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Technikum informatyczne

Post autor: a4karo »

Gouranga pisze:szybka ściągawka dla ciebie:
technikum -> studia - bez sensu stracony rok
liceum -> studia - dobra opcja jeśli dasz radę przyswajać wiedzę
technikum -> praca - brak perspektyw, żałosna praca za nędzne grosze
liceum -> praca - ... no cóż, ktoś musi nam inteligentnym sprzedawać frytki
Żeby sprzedawać frytki TAKIM inteligentom to nawet doktorat nie wystarczy.

Tego typu trywialne schematy rzadko kiedy mają zastosowanie w życiu. Technika (o ile chcesz się uczyć) dają dużo lepszą postawę dla studiów kierunkowych niż liceum, a rok w tę, czy w tamtą nie ma dużego znaczenia.

Jak będziesz dobry, to ścieżka technikum->praca (wymuszona np. okolicznościami życiowymi) wcale nie musi oznaczać żałosnej pracy. sa kursy, studia zaoczne, samokształcenie. Wszystko zależny od tego jak potrafisz sie sprzedać potencjalnemu pracodawcy. No i wreszcie możesz pracować na swoim (i niekoniecznie będzie to budka z frytkami)

liceum->studia, nawet jeżeli potrafisz przyswajać wiedzę nie gwarantuje perspektyw i dobrej pracy. Musisz sie znaleźć na rynku pracy. Wszystko zależy od Ciebie.
Krodinor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 13 sty 2016, o 00:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 12 razy

Re: Technikum informatyczne

Post autor: Krodinor »

Fajnie, że nikt z was nie udzielił odpowiedzi na pytanie

Autorze wątku, ciężko powiedzieć czy Cię przyjmą, generalnie większość techników w ogóle nie ma progu i biorą wszystkich jak leci, ale zdarzają się takie, które trzymają jako taki poziom i próg do nich wynosi tyle ile do przyzwoitych liceów. Na pewno pomogłaby informacja o które konkretnie technikum chodzi, miasto, nazwa.
ODPOWIEDZ