Czy dam rade?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Niezdecydowany0987
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2017, o 11:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Czy dam rade?

Post autor: Niezdecydowany0987 »

Witam. Aktualnie uczęszczam do III gimnazjum, a z racji, iż do 19 maja mam wybrać szkołę w której będę konstytuował swoją edukację, postanowiłem zwrócić się do was po pomoc.
Mianowicie mam problem co do wybrania profilu (idę do liceum).
Zastanawiam się nad dwoma:
- mat-fiz
- human

Chciałbym w przyszłości zostać architektem (lub architektem wnętrz, nie zdecydowałem jeszcze). Przy takim zawodzie najlepszym wyjściem wydaje się mat-fiz. I tu sprawa się komplikuje.
Matematykę lubię, jednak w tym przypadku upodobania nie idą w parze z umiejętnościami. (Na koniec roku będę miał 3). Z fizyki też jest źle. Mamy 1h tygodniowo i pomimo 5 na koniec nie umiem prawie nic.
Odwrotna sytuacja jest z przedmiotami humanistycznymi. J.polski, historia, WOS idą mi bardzo dobrze (4/5). Równocześnie bardzo lubię omawianie utworów literackich na naszym ojczystym języku, problem jest tylko z gramatyką jednak nie jest on bardzo duży.

Jeżeli bym poszedł za upodobaniami (human) to nie wiem kompletnie co bym mógł później robić, a architektura już całkowicie odpada. Gdybym jednak poszedł na mat-fiz to nie wiem czy dałbym sobie radę.

Macie jakieś rady?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2017, o 12:04 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Czy dam rade?

Post autor: xxDorianxx »

Do architektury wnętrz trzeba mieć matematykę i język.Wiec ja na twoim miejscu poszedłbym na
mat-fiz ponieważ żaden z przedmiotów humanistycznych ci się nie przyda.Więc weź się w garść i licz licz licz zadania zadania zadania.Kup sobie jakiś zbiór zadań i teraz gdy będziesz mieć wakacje rozwiązuj zadania innej recepty na to nie ma.Moim albo talent albo ciężka praca,jak wiesz że nie masz talentu do matematyki i tylko ciężka praca.Powodzenia
Niezdecydowany0987
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2017, o 11:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Czy dam rade?

Post autor: Niezdecydowany0987 »

xxDorianxx pisze:Do architektury wnętrz trzeba mieć matematykę i język.Wiec ja na twoim miejscu poszedłbym na
mat-fiz ponieważ żaden z przedmiotów humanistycznych ci się nie przyda.Więc weź się w garść i licz licz licz zadania zadania zadania.Kup sobie jakiś zbiór zadań i teraz gdy będziesz mieć wakacje rozwiązuj zadania innej recepty na to nie ma.Moim albo talent albo ciężka praca,jak wiesz że nie masz talentu do matematyki i tylko ciężka praca.Powodzenia
Chyba tak postąpię Dzięki za odpowiedź.
Krodinor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 13 sty 2016, o 00:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 12 razy

Re: Czy dam rade?

Post autor: Krodinor »

Jeżeli chodzi o architekturę to bardzo ważne jest to, jak sobie radzisz z rysunkiem. Jeżeli tutaj nie ma problemu to wydaje mi się, że warto spróbować.
Niezdecydowany0987
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2017, o 11:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy dam rade?

Post autor: Niezdecydowany0987 »

Krodinor pisze:Jeżeli chodzi o architekturę to bardzo ważne jest to, jak sobie radzisz z rysunkiem. Jeżeli tutaj nie ma problemu to wydaje mi się, że warto spróbować.
Picasso może nie zostanę (choć kto wie? jednak nie mam z rysowaniem większego problemu. Nawet przez pewien czas zastanawiałem się nad szkoleniem się w kierunku grafika (co było także argumentem za pójściem na humana) jednak uświadomiłem sobie, że na studia poświęcone grafice komputerowej można się dostać także po ścisłym profilu, gdyż ważne tam są głownie umiejętności.
ODPOWIEDZ