"Kangur" i "Zdolni z Pomorza" a rekrutacja do LO.

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Goslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 20:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pomorskie

"Kangur" i "Zdolni z Pomorza" a rekrutacja do LO.

Post autor: Goslaw »

Ministerstwo wystawiło rozporządzenie ws. rekrutacji, ale paru informacji nie mogę się w nim doszukać. Może ktoś potrafiłby rozwiać moje wątpliwości...?

1) Konkurs "Kangur" podlega pod którąś z kategorii konkursów, za które przyznawane są punkty? Czy za zdobyte raz lub dwa (jeszcze nie ma wyników tegorocznego ) "wyróżnienie" mogę dostać chociaż kilka?
2) Czy jako uczestniczka projektu "Zdolni z Pomorza" mogę liczyć na jakieś korzyści przy postępowaniu rekrutacyjnym? Może nawet punkty? Słyszałam, że na studia jest łatwiej się dostać (nie wiem dokładnie, na czym to ułatwienie miałoby polegać...), a co z liceum?

Chwytam się każdej możliwości zdobycia punktów, bo niestety konkursy kuratoryjne mi nie wyszły I jeśli nie ma żadnych punktów za "KANGURA", to egzamin musiałabym napisać na 100%, by mieć w efekcie 183-184. Myślę, że tyle wystarczy, by dostać się do III LO w Gdyni na biolchema, ale czy napiszę na 100%? Szanse raczej nikłe.

Dlatego bardzo proszę o pomoc i uspokojenie moich nerwów Za kilka dni egzaminy. Postaram się je napisać jak najlepiej, ale wiadomo, że zawsze można coś sknocić...
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

"Kangur" i "Zdolni z Pomorza" a rekrutacja do LO.

Post autor: Cytryn »

1. Nie, a przynajmniej w mazowieckim województwie nie było za Kangura żadnych bonusów.
2. Nie wiem.
Awatar użytkownika
Chewbacca97
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: 9 lis 2013, o 22:09
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 120 razy

"Kangur" i "Zdolni z Pomorza" a rekrutacja do LO.

Post autor: Chewbacca97 »

Goslaw, musisz wejść na stronę liceum i przeczytać regulamin rekrutacji (te dobre licea mogą mieć jakieś specjalne wymogi - nie wiem, ja do takiego nie chodziłem). Potem doradzam zapoznać się z "wykazem zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych na rok 2017/2018 w województwie Pomorskim".

Masz tam sekcję, która mówi o konkursach międzynarodowych i w jaki sposób należy interpretować "wysokie miejsce": "miejsca uznane za wysokie, to miejsca nagrodzone lub uhonorowane zwycięskim tytułem, nadane na podstawie regulaminów zawodów (konkursów)". Czyli powinnaś przeczytać regulamin Kangura

Kod: Zaznacz cały

https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf
. W punkcie 20. jest mowa o Tobie. Moim zdaniem za Kangura należą Ci się jakieś punkty. Nie wiem natomiast jak interpretować drugi konkurs.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, o 21:59 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Goslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 20:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pomorskie

"Kangur" i "Zdolni z Pomorza" a rekrutacja do LO.

Post autor: Goslaw »

Dziękuję Wam za odpowiedzi Sprawdziłam, poszukałam, i faktycznie - jak mówi Chewbacca - wg tych regulaminów powinnam dostać jakieś punkty. A że to konkurs międzynarodowy... (xD) to liczę na 4. Ale w razie czego mam jeszcze szansę wypracować parę punktów w innych konkursach.
Egzamin napisany. Uff. Trochę jestem na siebie zła, bo moje błędy nie wynikały z niewiedzy, a raczej z pośpiechu/zdenerwowania. Ale i tak będzie dobrze - średnio wyjdzie tak 96-96,6%. Czyli te ewentualne punkty z Kangura jakby wyzerują te stracone 4.

Dobra. Nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko poprawić wszystko, co możliwe i zakuć ostro do zbliżających się konkursów...
ODPOWIEDZ