dostałem się do technikum chce iść do liceum

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
kowboj_00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2016, o 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

dostałem się do technikum chce iść do liceum

Post autor: kowboj_00 »

czesc. w tym roku zaczalem nauke w technikum. Zastanawiałem się na liceum albo technikum ale w technikum obiecywali, ze po ich szkole swietnie oapanuje sie informatyke , bo maja specjalny profil klasy i mozna nawet mysleć o najlepszych kierunkach studiow. nie jest jednak tak jak obiecywali, nie wydaje mi sie chyba, ze sam powinienem siedziec w domu i sam douczac. Poziom jest niski, chyba za niski. Nie dokladnie o to mi chodzialo jak wybieralem szkole. Zalezy mi na dobrych wynikach i chce cos ze studiami inforamtycznymi ogarniać pozniej. chce uciec z tej szkoly wiec nie wiem co teraz zrobić. moi starzy mowia ze jak wiem, ze inforamtyka to jest to co chce to oni nawet zaplaca za szkole prywatna. jaki tam bedzie poziom? ktos chodzi wie, dostal sie na studia techniczne po prywatnej szkole?
miodzio1988

dostałem się do technikum chce iść do liceum

Post autor: miodzio1988 »

Do 18 roku życia masz robić to co Ci rodzice mówią.

Więc jedyna opcja to dwa lata siedzieć w tej szkole plus samodzielnie się uczyć (dużo). W wieku 18 lat możesz iść do pracy i zarobić sobie na swoje studia czy prywatną szkołę albo douczać się samodzielnie jako informatyk.
elbaczka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2015, o 11:36
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: wawaa

dostałem się do technikum chce iść do liceum

Post autor: elbaczka »

prywatna czy publiczna to chyba nie problem jak rodzice powiedzieli ze ci zaplacą ważne jak to zrobić jak do konca roku jeszcze dluga droga. Penie bedziesz musial sie meczyc do czerwca i pozniej zmieniac szkole niestety.
Awatar użytkownika
pawlo392
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1085
Rejestracja: 19 sty 2015, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Podziękował: 270 razy
Pomógł: 34 razy

dostałem się do technikum chce iść do liceum

Post autor: pawlo392 »

Skoro w tej szkole średniej jest niski poziom, to oznacza, iż będziesz miał więcej czasu na samodzielną naukę i rozwijanie zainteresowań.
IIIPLO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2016, o 10:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

dostałem się do technikum chce iść do liceum

Post autor: IIIPLO »

Dzień dobry. Jeśli chodzi o przeniesienie się z jednej szkoły do drugiej, to nie ma potrzeby, żeby czekać do końca roku. Szkołę można zmienić również w trakcie semestru pod warunkiem, że dyrektor placówki wyrazi na to zgodę. Jeśli razem z rodzicami jesteście zdecydowani na zmianę, najlepiej pójść razem do dyrekcji i zapytać, jak dokładnie wygląda to w przypadku Twojej szkoły. Jeśli nie jesteś zadowolony z poziomu kształcenia, nie powinieneś się dłużej zastanawiać. Dobra szkoła, wymagający nauczyciele – to wpływa na jakość kształcenia i wyniki matur, które są istotne przy przeliczaniu punktów na wybrane studia.
kowboj_00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2016, o 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

dostałem się do technikum chce iść do liceum

Post autor: kowboj_00 »

no wlasnie a sam sie przeciez nie przygotuje do tej matury. booooooze dlaczego mnie to spotkało!!!
IIIPLO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2016, o 10:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

dostałem się do technikum chce iść do liceum

Post autor: IIIPLO »

Spokojnie, to jeszcze nie taki wielki problem. Widzę, że Twoi rodzice są gotowi Cię wspierać w podjęciu decyzji o przyszłym kierunku studiów. Jeśli wybierzecie dobrą szkołę, to nadrobisz zaległości i podciągniesz się z tych przedmiotów, na których najbardziej Ci zależy. Myślę, że w Twoim przypadku faktycznie dobrym rozwiązaniem będzie szkoła prywatna, której niewątpliwą zaletą są niewielkie klasy, dzięki temu nauczyciele mogą poświęcać uczniowi więcej uwagi. W naszym III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie w ramach czesnego uczniowie mogą indywidualnie rozszerzać przedmioty na których im najbardziej zależy i które będą chcieli zdawać na maturze. Jeśli chodzi o studia związane z informatyką, to pewnie będzie to matematyka. Głowa do góry! Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania – pisz śmiało.
macikiw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 218
Rejestracja: 28 lis 2012, o 16:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Daleko
Podziękował: 39 razy
Pomógł: 4 razy

dostałem się do technikum chce iść do liceum

Post autor: macikiw2 »

Jeżeli w technikum poziom informatyki jest niski to łatwo wydedukować że w liceum może być jeszcze niższy. Już lepiej wyjdziesz przechodząc kurs Zelenta niż ucząc się programować w liceum czy technikum gdzie skończysz z wiedzą o pętlach . Nie mniej jednak w technikum nauczysz się rzeczy związanych pośrednio z informatyką, a więc przedmioty związane z elektroniką, którą na studiach bez dwóch zdań będziesz miał. Tymczasem po liceum twoja wiedza zamknie się na matematyce i fizyce, w dodatku bez praktycznego pokrycia i jedyne co będziesz mógł zrobić to zdać dobrze maturę z tychże przedmiotów, co technikum nie zawsze może zagwarantować.
ODPOWIEDZ