Liceum - wwa/wrocław

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
rivuux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2016, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: dolnośląskie

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: rivuux »

Witam,
z racji tego, że jestem nowy na forum, zacznę od przedstawienia się. Mam na imię Daniel, chodzę do 3 klasy gimnazjum, mieszkam 50 km od Wrocławia i chodzę tam do szkoły. Do końca poprzedniego semestru nie miałem problemów z transportem ze względu na pracę ojca, lecz po jej zmianie kilka miesięcy temu sprawa się lekko skomplikowała. Niedługo (na dniach) muszę wybrać szkołę, do której złoże papiery i rozważam nad 14 LO we Wrocławiu i LO o tym samym numerze w Warszawie (staszic).
Przy wyborze obydwu szkół będę musiał mieszkać poza domem, w pierwszym przypadku w internacie, w drugim - w bursie. Pytanie jest następujące, warto iść do szkoły oddalonej o ponad 300 km od domu (matex) czy lepiej pozostać blisko domu? Z punktów rekrutacyjnych będę miał wynik większy niż 190 pkt., czyli wystarczy rozwiązać połowę zadań, żeby być pewnym swego. I tu nasuwa się drugie pytanie, nie będzie większego problemu z dostarczeniem tych wszystkich podań, wniosków, etc. do szkoły?
miodzio1988

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: miodzio1988 »

. I tu nasuwa się drugie pytanie, nie będzie większego problemu z dostarczeniem tych wszystkich podań, wniosków, etc. do szkoły?
Nie, a dlaczego?

Powiem Ci tak, wybierz miejsce, gdzie Twoim zdaniem lepiej będziesz się rozwijał.

Duża odległość od domu ma swoje minusy i plusy

Np:
+Tak często do domu nie będziesz jeździł, dzięki temu będziesz mogl sie bardziej skupic na nauce w weekendy

-Możesz tęsknić za domem/znajomymi itd.

I wiadomo, wiele innych.

Pomyśl też o studiach. Później byś wolał gdzie studiować? Bo jak w Wawie to lepiej od razu przyzwyczajać się do Wawy. Jeżeli Wrocław to wybieraj Wrocław, bo są ludzie którzy nie lubią klimatu tak duzego miasta
rivuux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2016, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: dolnośląskie

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: rivuux »

Za domem raczej tęsknić szczególnie nie będę, bo i tak rodziców zbyt często nie widuję, późno wracam, wcześnie wychodzę i najczęściej w weekendy nie ma mnie w domu. Studiowanie też na + w Warszawie imo, rozwijać się będę lepiej na matexie i podobno bursa>internat (z relacji znajomych). Jedyną moją obawą jest złożenie wniosku o przyjęcie (to wstępne na egzamin do matexu), gdyż jestem kompletnie zielony w tym temacie. Jeżeli wiesz, odbywa się to elektronicznie czy też nie?
miodzio1988

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: miodzio1988 »

Jedyną moją obawą jest złożenie wniosku o przyjęcie (to wstępne na egzamin do matexu), gdyż jestem kompletnie zielony w tym temacie. Jeżeli wiesz, odbywa się to elektronicznie czy też nie?
Wszystko znajdziesz u nich na stronce.

Wiesz, zawsze możesz liceum w Wawie zrobić i jak Ci się spodoba to zostaniesz i będziesz miał fajny start. Jak nie to możesz studiować we Wrocławiu i też będziesz zadowolony. Ludzie sobie bardzo chwalą, na forum nawet na wykładowców z Wrocławia trafisz.
rivuux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2016, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: dolnośląskie

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: rivuux »

Na ich stronie jest to bardzo zawikłane, a właściwie - bardzo niedokładne dla osób spoza stolicy. Z tego co zrozumiałem, do szkoły trzeba przynieść druk wniosku ze strony internetowej, której nie znam. Nie jestem pewny, czy na pewno tak jest.

Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły – druk
potwierdzający rejestrację w systemie komputerowego
wspomagania rekrutacji.

Z pdf-a ze strony rekrutacji ^
miodzio1988

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: miodzio1988 »

... _16_17.pdf

1 etap przeszedłeś? Bo był do 29 kwietnia
rivuux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2016, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: dolnośląskie

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: rivuux »

1 i 1a to nie jest to samo?
miodzio1988

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: miodzio1988 »

Jeżeli jest to ok
systemu komputerowego wspomagania rekrutacji
No to tego systemu musisz poszukać. Telefon do szkoły masz, więc jeżeli nie będziesz mogl znalezc to zadzwon tam
rivuux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2016, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: dolnośląskie

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: rivuux »

Zadzwonię tam jutro, anyway, dzięki wielkie za pomoc
Wiesiek7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 mar 2013, o 20:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 49 razy
Pomógł: 11 razy

Liceum - wwa/wrocław

Post autor: Wiesiek7 »

Znam ludzi z XIV z Wrocławia i ze Staszica (sam tam chodziłem). Mieszkam w bursie i chociaż ma to swoje wady, to jakoś da się przeżyć i nie jest aż tak źle. Znając opinie ludzi z Wrocławia poleciłbym ci bardziej Staszica Przygotuj się dobrze do egzaminu do mateksu, bo sam z egzaminu miałem 200/300 punktów i się nie dostałem Ale to był dziwny rocznik, było bardzo dużo laureatów. Ogólnie to 3/6 zadań powinno wystarczyć. Ale możesz się lepiej przygotować. Polecam słynną krowę Pawłowskiego. Na pewno nie zaszkodzi. Ogólnie Staszic ma taką zaletę, że jak nie chcesz, to nie musisz pracować, a jeżeli chcesz, to naprawdę można się bardzo dużo nauczyć na lekcjach lub uczęszczając na koła zainteresowań. No chyba, że cię analizy będzie uczył dr Konarski, to wtedy, żeby dostać 2 to się będziesz musiał się naprawdę postarać i wysilić. Jakbyś miał jakieś pytania do bursy albo do szkoły, to pisz na priv
ODPOWIEDZ