Mat-fiz-inf vs. mat-geo-inf

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
monczura
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 16:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Mat-fiz-inf vs. mat-geo-inf

Post autor: monczura »

Cześć
Właściwie ja chodzę już do 1 kl. liceum, jednak wciąż stoję przed ważnym, ostatecznym już wyboru profilu. Do końca kwietnia musimy podać ostateczne rozszerzenia, które wybieramy. I tu przychodzi odwieczne pytanie: Jakie przedmioty wybrać? Mam do wyboru 2 profile: mat-fiz-inf i mat-geo-inf. W mojej szkole nie ma profilu tylko z dwoma rozszerzeniami np. mat-fiz, dlatego byłam zmuszona wybrać również informatykę, jednak twierdzę, że nie jest ona całkiem bezużyteczna, bo mogłaby ona przydać mi sie potem na studiach. Czy moje zdanie jest słuszne? Ale szczerze, to ja nie lubie za bardzo informatyki Dodam także, że geografię lubię bardziej niż fizykę i z fizyki wcale nie czuje się mocna. Jeszcze nie wiem, na jaki kierunek wybieram się po liceum. Jednak przeglądając ofertę i wymagania interesujących mnie uczelni, zauważyłam, że we wszystkich prawie kierunkach potrzebna jest matematyka lub fizyka, a w nielicznych tylko matematyka lub geografia. Jak myślicie: jakie przedmioty powinnam wybrać, aby łatwiej dostać się na studiach, a potem dostać dobrą pracę? I czy informatyka jest ważniejsza w procesie rekrutacji czy język obcy (w moim wypadku angielski)?
Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Mat-fiz-inf vs. mat-geo-inf

Post autor: musialmi »

Odpowiedz sobie na pytanie: na jaką uczelnię chcesz iść? A potem sprawdź jakie przedmioty się przydadzą.

PS Informatyka to matematyka w zastosowaniu
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Mat-fiz-inf vs. mat-geo-inf

Post autor: VillagerMTV »

monczura pisze:ednak przeglądając ofertę i wymagania interesujących mnie uczelni, zauważyłam, że we wszystkich prawie kierunkach potrzebna jest matematyka lub fizyka, a w nielicznych tylko matematyka lub geografia.
No i zazwyczaj tak jest. Fizyka liczy się prawie zawsze (mówię o czymś dodatkowym do matematyki), a geografia nie. Chociaż jeśli chcesz iść na coś związanego z finansami czy górniczegeologiczne to geografia będzie chyba lepszym wyborem.

No i fizyka częściej jest też na samych studiach (jako przedmiot obowiązkowy, albo ukryta w czymś innym), więc wiedza z niej zawsze się przyda.
monczura pisze: I czy informatyka jest ważniejsza w procesie rekrutacji czy język obcy (w moim wypadku angielski)?
Nie widziałem, żeby informatykę dało się wymieniać za angielski. Język obcy jest inaczej traktowany przy rekrutacji.

Ale z tego co wiem to zazwyczaj się liczą dwa przedmioty takie normalne (matematykia + fizyka) i jeżyk obcy. Więc informatyka wtedy Ci nic nie da, chyba, że będzie traktowana wymiennie z fizyką i zdasz ją lepiej.
musialmi pisze:Informatyka to matematyka w zastosowaniu
Nie jestem pewien czy w szkole średniej też się to sprawdza.
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Mat-fiz-inf vs. mat-geo-inf

Post autor: musialmi »

VillagerMTV pisze:
musialmi pisze:Informatyka to matematyka w zastosowaniu
Nie jestem pewien czy w szkole średniej też się to sprawdza.
Chodziłem, sprawdza ;p Żeby wymyślić algorytm, to zawsze potrzeba podobnych umiejętności, co przy matematyce. Trzeba zauważyć drogę do rozwiązania i rozwiązanie napisać.
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Mat-fiz-inf vs. mat-geo-inf

Post autor: VillagerMTV »

Ja miałem tylko takie zajęcia z technologii inforacyjnej właściwie, dlatego napisałem, że nie jestem pewien. Ale skoro chodziłeś to już nie mieszam
monczura
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 16:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Mat-fiz-inf vs. mat-geo-inf

Post autor: monczura »

Ja niestety jeszcze kompletnie nie wiem, czy chce iść na studia techniczne czy ekonomiczne i mam wątpliwości czy poradziłabym sobie na typowym "technicznym" kierunku np. automatyka czy jakieś inne których nazw nawet nie znam
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Mat-fiz-inf vs. mat-geo-inf

Post autor: VillagerMTV »

Wydaje mi się bezpieczniej jest iść na mat-fiz. Ale z drugiej strony jak bardzo lubisz geografię, a fizyki bardzo nie, to głupio męczyć się 3 lata.
ODPOWIEDZ