Wybór rozszerzenia co doradzicie?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
LePik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 02:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Wybór rozszerzenia co doradzicie?

Post autor: LePik »

Jestem na profilu ścisłym. Matematykę już mam wybraną, ale jeszcze muszę wybrać dwa rozszerzenia do wyboru mam jeszcze fizykę, informatykę, chemię, biologię, geografię i j. angielski Problem polega na tym, że nie wiem na co się zdecydować. Waham się tylko między profilem mat-fiz-inf i mat-fiz-chem. Nie widzę profilu mat-chem-inf, więc nie biorę go pod uwagę. Moja szkoła słynie z nauczania matematyki, fizyki i informatyki, co jeszcze bardziej pogłębia moją rozterkę. Co do szczegółów: matematykę kocham, fizykę lubię i nie sprawia mi problemów, chemię uwielbiam, ale w praktyce nie miałem jej w tym roku(ehh, taki nauczyciel, ale rozszerzenie jest z innym) i także nie sprawia mi problemów, informatkę lubię i choć nie "kręci" mnie tak jak kolegów z klasy to nigdy nie miałem z nią problemów. Co doradzicie?
Jacek_Karwatka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 2 maja 2012, o 16:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 94 razy

Wybór rozszerzenia co doradzicie?

Post autor: Jacek_Karwatka »

ja bym wziął matematykę fizykę i informatykę
Generalnie klasy mat-fiz daje najszersze perspektywy. Nawet jeśli ktoś chce iść na chemię to polecam raczej mat-fiz. Oczywiści wszystko zależny głównie od szkoły.
informatyka to świetne uzupełnieni matematyki i fizyki.
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Wybór rozszerzenia co doradzicie?

Post autor: musialmi »

Weź to, z czego matury oczekuje od ciebie uczelnia i kierunek, w który celujesz. Zorientuj się. Na pewno brałbym język ;p
pasjonatka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 10:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 9 razy

Wybór rozszerzenia co doradzicie?

Post autor: pasjonatka »

Ja wybrałam matematykę, fizykę i informatykę i nie żałuję. Jestem w drugiej klasie i z rozszerzeniami nie mam problemu. Skoro te przedmioty nie sprawiają Tobie problemów i radzisz sobie z nimi to wybieraj je śmiało. Po mat-fizie masz najwięcej możliwości. Najważniejsze żebyś chciał się uczyć.
AndrzejK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 102 razy

Wybór rozszerzenia co doradzicie?

Post autor: AndrzejK »

Jeśli bardziej lubisz chemię niż informatykę (a z Twojej wypowiedzi to wywnioskowałem) to idź na mat-fiz-chem. Dlaczego masz iść na to, co może Ci się nie podobać, albo będzie dla Ciebie nudne? Nie rozumiem też powyższych argumentów - jakie większe możliwości? Zarówno po mat-fiz-chem, jak i mat-fiz-inf będzie mieć ogrom dróg i możliwości i tylko od niego zależy, czy je wykorzysta.
LePik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 02:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Wybór rozszerzenia co doradzicie?

Post autor: LePik »

Dzięki forumowicze C: Zdecydowałem się na mat-fiz-inf. Zdecydowałem się na informatykę, a nie chemię, bo robiąc "wywiad" okazało się, że informatyki uczą u mnie bardzo dobrze natomiast z chemią nie jest już tak kolorowo. A zdecydowanie wole dobrze się nauczyć trochę mniej lubianego przedmiotu niż mieć problemy z tym co lubię.
ODPOWIEDZ