Które LO w Gdańsku pod politechnikę?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
eroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2015, o 15:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Które LO w Gdańsku pod politechnikę?

Post autor: eroz »

Chciałbym pójść po tym na politechnikę gdańską na architekturę. Które liceum dobrze do tego przygotowuje?
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1591
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 246 razy

Które LO w Gdańsku pod politechnikę?

Post autor: Gouranga »

taka prawda, że na polibudzie dowalą Ci na start taki poziom, że i tak nie nadążysz niezależnie od skończonej szkoły
rfyzs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 9 cze 2014, o 17:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 1 raz

Które LO w Gdańsku pod politechnikę?

Post autor: rfyzs »

Z liceów, to tak naprawdę dobry mat-fiz. Do wyboru:
ILO, GLA, IILO, IIILO, VLO
Pójdź do nich na dni otwarte i dokonaj wyboru
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1591
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 246 razy

Które LO w Gdańsku pod politechnikę?

Post autor: Gouranga »

I LO w Gdańsku w mojej ocenie jest takim gdańskim odpowiednikiem gdyńskiej trójki - farma snobów "patrzcie na mnie, jestem z I LO", którzy nie umieją nic więcej niż uczniowie innych liceów
dancewithme
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2012, o 12:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wawa

Które LO w Gdańsku pod politechnikę?

Post autor: dancewithme »

Z publicznych za dobre uchodzi I LO. Dobrze przygotowują do matury - szczególnie gdy ktoś jest już ukierunkowany na dane studia.
muchomorka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 mar 2017, o 14:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 5 razy

Które LO w Gdańsku pod politechnikę?

Post autor: muchomorka »

Gouranga pisze:I LO w Gdańsku w mojej ocenie jest takim gdańskim odpowiednikiem gdyńskiej trójki - farma snobów "patrzcie na mnie, jestem z I LO", którzy nie umieją nic więcej niż uczniowie innych liceów
Nadal jest taka opinia o trójeczce gdyńskiej?
Skończyłam i serio... nie pomyślałabym
A to czy umie się po 3 lo w Gdyni coś więcej - no prawda jest taka, że każdy umie tyle, na ile sobie zapracuje. Numer w rankingu danej szkoły o niczym nie świadczy, ale dobrze iść do szkoły, gdzie nauczyciele są, że tak powiem, kompetentni. Oczywiście od przedmiotów zdawanych na maturze. To nie musi być trójka czy piątka w Gdańsku, ale... dlaczego nie? Lepiej tak, niż iść do szkoły, która jest najbliżej i w której nic od Ciebie nie wymagają.
Byłam na humanie (więc się nie liczę, haha ), ale przyznać trzeba, że matematyków klasy MAT miały naprawdę świetnych.

I mat-fiz w trójce gdyńskiej polecam z całego serca. Trzeba mieć dobre nerwy czasem oczywiście, ale snoby? No hej, nawet nie wiecie, ile w tej szkole biedaków na stypendiach jak chociażby ja - tylko że dla nikogo tam nie robiło to różnicy

A taka opinia sprawia tylko, że na żywo boję się powiedzieć, jaką szkołę kończyłam. A my nawet z szóstką mieliśmy dobre kontakty...

Jeśli ktoś z niej czuje się lepszy, bo "jest z Trójki" to raczej nie będziecie mieć z nim kontaktu - i tak zaraz wyjedzie z kraju, bo "tu nie ma dla niego przyszłości" a Oxford i Harvardy i inne takie czekają XD
ODPOWIEDZ